گوگل با Floom مشاهده طرف دیگر کره زمین را ممکن می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

اگر بارها با خود فکر کرده‌اید درصورتی‌که مستقیما به طرف دیگر کره‌ی زمین سفر کنید به کجا می‌رسید، گوگل ابزاری با استفاده از واقعیت مجازی طراحی کرده است که به شما امکان می‌دهد پاسخ سؤال را پیدا کنید. این سرویس گوگل که در قالب وب‌سایتی با نام Floom در دسترس قرار دارد،‌ از رابط کاربری ساده و سرراستی استفاده می‌کند.

پس از باز کردن Floom دوربین گوشی را به سمت پایین بگیرید و روی آیکون کوچک گردباد ضربه بزنید تا چاله‌ای به طرف دیگر زمین ایجاد شود. سپس می‌توانید آن مکان را در گوگل ارث باز کنید و نگاهی به آنجا بیندازید. کارشناس ورج می‌گوید استفاده از Floom لذت‌بخش است و متوجه شده بسته به جایی که در خانه‌اش می‌ایستد و زاویه‌ی نگه داشتن دوربین، مستقیما در بالای خاورمیانه، نیوزیلند یا قطب جنوب قرار دارد. 

گربه و کف زمین در Floom گوگل

Floom تنها یکی از سرویس‌‌های آزمایشی متکی ‌بر WebXR است که گوگل روز گذشته معرفی کرد. به ‌کمک WebXR می‌توان تجارب واقعیت مجازی و واقعیت افزوده‌ای که در صفحات وب کار می‌کنند خلق کرد. دیگر تجربه‌های خلق‌شده با WebXR شامل ابزار مجازی اندازه‌گیری و ابزاری است که به شما امکان می‌دهد به شیوه‌ی بصری بفهمید فاصله‌گذاری اجتماعی ۶ فوتی (۱٫۸۲ متری) در محیط اطراف شما به چه صورت است.

گوگل همچنین به‌زودی اپلیکیشنی منتشر می‌کند که به شما امکان می‌دهد گالری تصاویر خود را به گالری واقعیت افزوده تبدیل کنید. در حال حاضر صرفا از طریق نسخه‌ی اندروید کروم امکان دسترسی به Floom وجود دارد. 

تجربه‌های خلق‌شده با WebXR بسیار عالی طراحی شده‌اند و این حقیقت که روی مرورگرهای موبایل اجرا می‌شوند، آن‌ها را به سرویس‌هایی تحسین‌برانگیز تبدیل می‌کند. سرویس‌های آزمایشی گوگل همواره جالب ‌توجه بوده‌اند؛ اما این نخستین سرویسی است که به فانتزی کودکی بسیاری از ما رنگ حقیقت می‌بخشد: کندن چاله‌ای برای رسیدن به سمت دیگر کره‌ی زمین. 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن