سهم سامسونگ از زنجیره تأمین پنل OLED آیفون‌های اپل کم می‌شود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

در یک سال اخیرU سامسونگ ۷۸ درصد از کل پنل‌های OLED آیفون‌های اپل را تولید کرده است؛ اما احتمالا سهم این شرکت در سال جاری میلادی کاهش می‌یابد و اپل پنل‌های بیشتری ازطریق ال جی و BOE تأمین می‌کند.

در چند سال اخیر، اپل به‌منظور عمده‌ی پنل OLED برای گوشی‌های سری آیفون معمولا سراغ سامسونگ دیسپلی رفته است. سامسونگ، بزرگ‌ترین شرکت دنیا در حوزه‌ی تولید پنل OLED، در یک سال اخیر پنل ۷۸ درصد از آیفون‌های OLED را تأمین کرده است. طبق ادعای گزارش جدید The Elec، اپل تصمیم گرفته است از‌طریق ال جی دیسپلی و BOE تنوع تأمین‌کننده‌‌های پنل OLED در زنجیره‌ی تأمینش را افزایش دهد. 

در ادامه بخوانید:

دراین‌باره GSMArena می‌نویسد پیش‌بینی می‌شود سامسونگ همچنان اصلی‌ترین تأمین‌کننده‌ی پنل OLED برای آیفون‌های امسال باشد و ۶۵٫۱ درصد از کل پنل‌ها را برای اپل بسازد. سهم ال جی دیسپلی و BOE، رقبای سامسونگ دیسپلی، سال جاری میلادی افزایش می‌یابد و طبق پیش‌بینی‌ها، ال جی دیسپلی ۲۹٫۶ درصد و BOE تنها ۵٫۳ درصد از پنل‌های OLED آیفون‌های ۲۰۲۱ را تأمین می‌کنند. انتظار می‌رود اپل درمجموع ۱۶۹ میلیون پنل OLED برای گوشی‌های خانواده‌ی آیفون ۱۳ بخرد که ۱۱۰ میلیون واحد از این پنل‌ها را سامسونگ و ۵۰ میلیون را ال جی و ۹ میلیون را BOE تولید خواهند کرد. 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن