تعداد کاربران پولی اسپاتیفای از مرز ۱۵۸ میلیون نفر گذشت

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

اسپاتیفای امروز به مرز ۱۵۸ میلیون کاربر پولی رسید. تعداد مشتریان این سرویسِ پخش آنلاین موزیک، در سه ماهه اول امسال نسبت به سه ماهه چهارم سال گذشته ۳ درصد رشد داشته که ۲ درصد آن‌ها مشتریان پولی بوده‌اند. همچنین تعداد مشتریان و میزان درآمد اسپاتیفای در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به‌ترتیب ۲۱ و۱۶ درصد رشد داشته است.

اسپاتیفای پیش‌بینی کرده است که تعداد مشتریان پولی این سرویس علی‌رغم افزایش قیمت‌ها در انگلیس، آمریکا و اروپا به‌زودی به ۱۶۲ میلیون نفر خواهد رسید.

مطالب مرتبط:

اسپاتیفای با ۳۵۶ میلیون کاربر فعال همچنان بالاتر از سایر سرویس‌های پخش موزیک قرار دارد. رقیب اصلی این شرکت، یعنی اپل، اخیرا اطلاعاتی در این زمینه منتشر نکرده است. اپل آخرین بار در ماه ژوئن سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که ۶۰ میلیون کاربر پولی دارد.

اسپاتیفای

اپل به‌تازگی اعلام کرده است که از ماه آینده قابلیت اشتراک در پادکست‌ها را در آی‌اواس ۱۴.۶ ارائه خواهد کرد. اسپاتیفای هم گفته است که قابلیت اشتراک پولی را برای برخی از پادکست‌های خود به‌زودی عرضه خواهد کرد.

پادکسترهایی که می‌خواهند در اسپاتیفای برای پادکست‌های خود پولی بایت اشتراک دریافت کنند، لازم نیست در دو سال اول پولی به اسپاتیفای پرداخت کنند و از شروع سال ۲۰۲۳ باید ۵ درصد از دریافتی‌های خود را به این شرکت پرداخت کنند. اسپاتیفای همچنین قصد دارد پادکست‌هایی با اشتراک ماهانه‌ی ۲.۹۹ دلار، ۴.۹۹ دلار و ۷.۹۹ دلار منتشر کند.

اما پادکسترهایی که قصد همکاری با اپل را دارند، مجبور هستند که در سال اول ۳۰ درصد، در سال دوم ۱۵ درصد و از سال‌های بعد ۱۹.۹۹ درصد به این شرکت پرداخت کنند.

منبع: GSMArena

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن