هشدار صوتی چراغ عابر پیاده ویژه روشندلان در ۲۰ تقاطع تهران نصب شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

samsung-banner3
بنر جدید همراه اول795در80

رسانه تک تایمز – هشدار صوتی چراغ عابر پیاده ویژه روشندلان در ۲۰ تقاطع هوشمند شهر تهران نصب شد.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران از تجهیز ۲۰ تقاطع هوشمند شهر تهران به سیستم هشدار صوتی چراغ عابر پیاده ویژه روشندلان، با عنوان مناسب‌سازی معابر شهری برای استفاده شهروندان کم‌توان و ناتوان خبر داد.

کوروش جدی‌ثانی با اعلام این خبر گفت: «این سیستم جهت کمک به افراد روشندل و کم‌حواس تهرانی هنگام عبور از تقاطع‌ها و کاهش مخاطرات این گروه از افراد جامعه در هنگام گذر از معابر طراحی و ساخته شده است. البته هنگام و پس از نصب با عابرانی مواجه شدیم که نقصی در بینایی نداشتند، ولی از وجود این سیستم در تقاطع‌ها استقبال کردند و وجود آن را بسیار مفید حتی برای افراد معمولی (سالخورده و یا دانش‌آموز) می‌دانستند.»

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران تصریح کرد: «در راستای به‌کارگیری فناوری‌های نوین جهت تسهیل در عبور و مرور روشندلان در تقاطع‌های زمان‌دار، با هماهنگی‌های صورت گرفته با انجمن روشندلان تهران، اجرای آزمایشی این طرح هشدار صوتی چراغ عابر پیاده در تقاطع‌های کلاهدوز – قیطریه (چهارراه قنات) و در نزدیکی انجمن مذکور نصب و راه‌اندازی شد. پس از اجرای موفقیت‌آمیز طرح آزمایشی، تعداد ۱۰۷ هشدار صوتی در ۱۳ تقاطع هوشمند شهر طراحی و نصب گردید.»

جدی‌ثانی اظهار کرد: «در فاز اول پروژه، شرکت کنترل ترافیک تهران قصد دارد تا انتهای تیر ماه سال جاری ۱۳ تقاطع هوشمند را به ۲۰ تقاطع ارتقا دهد. امیدواریم فازهای بعدی هم با همین سرعت پیش برود.»

وی افزود: «کلیه مراحل طراحی و ساخت این سیستم در داخل کشور و توسط شرکت‌های توانمند و دانش‌بنیان انجام گرفته است. سیستم مذکور قابلیت هرگونه تغییر در سخت‌افزار و نرم‌افزار را خواهد داشت.»

سیستم هشدار صوتی چراغ عابر پیاده هم‌اکنون در تقاطع‌های زیر نصب شده است:

آفریقا – حقانی، کلاهدوز – کاوه، کلاهدوز – آقامیری (چهارراه قنات)، میدان صادقیه، میدان فردوسی، سهروردی – مطهری، بهشتی – سهند، گلبرگ – رشید، ثانی – گلستان، ولیعصر (عج) – مولوی، مصطفی خمینی – امیرکبیر (چهارراه سرچشمه)، جمهوری – سعدی و چهارراه تیرانداز (حجربن عدی – رسالت )

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن