ویژگی SOS اپل واچ برای پلیس کانزاس دردسرساز شد!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

samsung-banner3
بنر جدید همراه اول795در80

رسانه تک تایمز – ویژگی SOS اپل واچ نقش مهمی در تأمین امنیت کاربران دارد. اما تماس‌های غیرعمدی به وسیله این دستگاه باعث دردسر پلیس شده است.

ویژگی SOS اپل واچ

بسیاری از کاربران ساعت هوشمند اپل در هنگام خواب، دستگاه را روی حالت اضطراری یا Emergency Mode قرار می‌دهند. اما این کار باعث نارضایتی پلیس‌ شده است.

پلیس اورلند پارک، دومین شهر بزرگ ایالت کانزاس، در خصوص تعداد برقراری تماس‌های زیاد از سوی کاربران ساعت‌های هوشمند اپل شکایت کرد. فرضیه این است که مالکین اپل واچ به طور اتفاقی روی صفحه یا دکمه‌های کناری دستگاه زده و از برقراری تماس با پلیس بی‌خبر هستند!  

ساتربای، رئیس پلیس اورلند پارک در این باره گفت: «زمانی که افراد در حال تمرین یا حتی خواب هستند، قابلیت سرویس‌های اضطراری اپل واچ را فعال می‌کنند. غافل از اینکه ساعت آن‌ها واقعا با ۹۱۱ تماس می‌گیرد».

این در حالی است که تماس‌های بدون صدا نیز باید توسط پلیس مورد بررسی قرار گیرد. مرکز ۹۱۱ اورلند پارک در هر ساعت ۲۵۰ تماس دریافت می‌کند، اما بسیاری از آن‌ها موجب اتلاف منابع و وقت مأمورهای مسئول رسیدگی به شرایط اضطراری می‌شود.

سروان ساتربای به کاربران ساعت هوشمند اپل توصیه کرده که در صورت آگاهی از تماس غیرعمدی با ۹۱۱، به جای قطع کردن یا نادیده گرفتن آن، با پلیس صحبت کرده و بگویند اشتباه شده است.

کاربران همچنین با استفاده از یک پوشش محافظ، احتمال فشردن دکمه‌ها یا لمس ناخودآگاه را کاهش دهند. به علاوه، حالت اضطراری و ویژگی SOS اپل واچ را می‌توان از طریق آیفون غیرفعال کرد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن