اینستاگرام علاقه‌ای به اشتراک تصاویر ندارد؛ سرگرمی و ویدیو در اولویت است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

به گفته رئیس اینستاگرام، این شبکه اجتماعی دیگر یک رسانه محض برای به اشتراک‌گذاری تصویر نیست. او به تازگی روی یک ویدیو که در حساب اینستاگرام و توییتر خود منتشر کرده، اشاره کرده که پس از مشاهده موفقیت‌های تیک تاک و یوتیوب، به دنبال تکیه به سرگرمی و ویدیو است.

او تعدادی از ویژگی‌ها و تجربه‌های جدید و رو به عرضه اینستاگرام از جمله نمایش پیشنهادات به کاربران و ساخت ویدیوهای تاثیرگذارتر تمام صفحه را طی اظهارات تازه‌اش با کاربران به اشتراک گذاشته است.

مطالب مرتبط:

ما در این اواخر مواردی را در رابطه با الگوریتم‌های اضافی این شرکت برای قسمت اصلی مطالبش شنیده‌ایم. با این حال به نظر می‌رسد که موضوعات قابل انتخاب کاملاً برای تاریخچه این پلتفرم تازگی دارند.

اینستاگرام همچنین مدتی است که تجربه تمام صفحه محتویات موجود در IGTV، ریلز و استوری‌ها را در اختیار کاربرانش قرار داده است. با وجود تمام این اقدامات، موزری اظهارات مذکور را بازگو و به مهیا ساختن امکان استفاده گسترده‌تر از ویدیوها اشاره کرده است.

بنابراین باید یک جمع‌بندی کلی انجام دهیم. اینستاگرام دیگر علاقه‌ای ندارد که به عنوان یک اپلیکیشن اشتراک‌گذاری تصاویری با قالب مربع شناخته شود. در عوض این شبکه اجتماعی محبوب یک سرگرمی گسترده تلقی می‌شود که توسط الگوریتم‌ها و ویدیوها شناخته خواهد شد.

اینستاگرام پیوسته در سالیان گذشته مشغول بهبود تجربه کاربری کاربرانش از این شبکه اجتماعی بوده است. برای مثال اینستاگرام افرادی را که می‌توانستند لینک‌های مورد نظر خود را به استوری‌های اینستاگرام ضمیمه کنند، محدود کرده بود. اما این شرکت مدتی پیش یک روند آزمایشی جدید را آغاز کرد که می‌تواند این توانایی را در اختیار همه کاربران قرار دهد.

نحوه‌ی حذف دائمی اکانت اینستاگرام

رئیس اینستاگرام اضافه کرده است که استیکر‌های لینک دار هدف نهایی اینستاگرام است، خواه این مورد برای همه باشد یا فقط برای افرادی که از قبل دارای امتیاز لینکدهی هستند. وی گفته است که این هدفی است که آن‌ها قصد دارند تا به آن برسند و این همان چیزی است که‌ امیدوار هستند تا بتوانند ارائه دهند. در حال حاضر لینک‌ها به استوری محدود می‌شوند. او گفته است که هیچ برنامه‌ای برای آوردن این قابلیت به فید یا قسمت دیگر برنامه وجود ندارد.

افزون بر آن اینستاگرام در حال آزمایش توانایی ایجاد پست با استفاده از مرورگر وب در رایانه رومیزی است. این ویژگی توسط مشاور رسانه‌ای اجتماعی این شرکت یعنی مت ناوارا (David Navarra)، که برخی از تصاویر مربوط به صفحه این ویژگی را نشان می‌دهد، عنوان کرده است.

توییتر نیز در یک توییت پیش‌تر اعلام کرده اپلیکیشن این شرکت (فقط نسخه‌ای که مخصوص کاربران سیستم عامل آی او اس است) به روزرسانی شده و یک ویژگی جدید و جذاب به آن اضافه شده است. به لطف این ویژگی جدید، توییتر به تمام کاربران سیستم عامل آی او اس اجازه دهد تا به راحتی و بدون مشکل، توییت‌های خود را به صورت استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارند.

این ویژگی جدید و مفید است که با استفاده از صفحه اشتراک سیستم عامل آی او اس کار می‌کند. برای بهره‌مند شدن از این ویژگی جدید فقط کافی است تا روی نماد اشتراک‌گذاری در زیر هر توییت ضربه بزنید و «Instagram Stories» را از لیست برنامه‌ها انتخاب کنید.

در حال حاضر مشخص نیست که اینستاگرام جدای از ویژگی‌ها و قابلیت‌های روز افزون مذکور، چه برنامه‌ریزی را برای محقق شدن تمرکز روی محتوای ویدیویی در دستور کار قرار خواهد داد؛ حتی مشخص نیست که آیا در این راه از ویژگی‌های مهم رقبا مانند تیک تاک نیز استفاده خواهد شد یا خیر، تنها چیز مشخص، تغییر است.

منبع: The Verge

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن