فراخوان ۴۳ هزار خودروی برقی پورشه تایکان به دلیل نقص نرم افزاری

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

samsung-banner3
بنر جدید همراه اول795در80

رسانه تک تایمز – شرکت پورشه حدود ۴۳ هزار خودروی برقی تایکان را که قبل از ماه ژوئن در سراسر نقاط دنیا عرضه شده‌اند، به دلیل مشکل نرم‌افزاری فراخواند.

شرکت پورشه روز جمعه حدود ۴۳ هزار خودروی برقی تایکان را به دلیل خطای نرم‌افزاری فراخواند. این خطا در کلیه اتومبیل‌هایی که تا ماه ژوئن تولید یا عرضه شده‌اند، وجود دارد. صاحبان خودرو می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین تعمیرگاه پورشه، به‌روزرسانی جدید را به صورت کاملا رایگان دریافت کنند.

تا کنون بیش از ۱۳۰ گزارش مبنی بر مشکل نرم‌افزاری پورشه تایکان به دست شرکت رسیده که خوشبختانه در هیچ یک از آن‌ها اشاره‌ای به تصادف یا آسیب‌های جسمانی و مالی نشده است. طبق این گزارش‌ها، نیروی محرکه خودرو هنگام حرکت با سرعت‌های مختلف، بدون هیچ هشدار یا پیامی کاهش پیدا می‌کند. شش مورد از رانندگان نیز گفته‌اند پس از این واقعه، قادر به راه‌اندازی مجدد خودروهای خود نبوده‌اند. البته مشکل مذکور در مدل‌های جدیدتر کاملا برطرف شده است.

تایکان به عنوان نخستین خودروی مجهز به باتری شرکت پورشه، سال ۲۰۱۹ وارد بازار شد. این محصول در ایالات متحده طرفداران بسیاری پیدا کرد و حتی لقب بهترین خودرو سوپر اسپرت ۲۰۲۰ را نیز به خود اختصاص داد. وجود نقص نرم‌افزاری در پورشه تایکان آسیب چندان خاصی به اعتبار خودروساز آلمانی نزده اما دشواری و چالش‌هایی را که شرکت‌های بزرگ جهان هنگام ساخت اتومبیل‌های برقی دارند، به خوبی به تصویر می‌کشد.

کمانی تسلا نیز هفته گذشته مجبور شد سیصد هزار خودروی برقی را به دلیل مسائل امنیتی فراخوانی کند. ظاهرا سیستم کنترلی تسلا پس از بروز سانحه فعال و باعث می‌شود سرعت خودرو به صورت غیرمنتظره‌ای افزایش پیدا کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن