همکاری ولوو، دایملر و تراتون برای ساخت ایستگاه شارژ کامیون های برقی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

samsung-banner3
بنر جدید همراه اول795در80

رسانه تک تایمز – ولوو، دایملر و تراتون که هر سه جزو بهترین سازندگان خودروی سنگین در جهان هستند، در نظر دارند مبلغ ۵۹۳ میلیون دلار برای احداث ایستگاه شارژ کامیون های برقی هزینه کنند.

گروه ولوو، دایملر کامیون و تراتون در نظر دارند با همکاری یکدیگر، شبکه گسترده‌ای از ایستگاه‌های شارژ را در سراسر اروپا راه‌اندازی کنند تا رانندگان کامیون های برقی هنگام پیمودن مسافت‌های طولانی با مشکل مواجه نشوند.

این سه شرکت تا پایان امسال توافق‌نامه را نهایی کرده و از سال آینده فعالیت خود را شروع می‌کنند. ظاهرا مبلغ ۵۰۰ میلیون یورو (۵۹۳ دلار آمریکا) نیز جهت نصب و راه اندازی ۱۷۰۰ ایستگاه شارژ در مکان‌های مهم و نزدیک بزرگراه‌ها در نظر گرفته شده است.

این پروژه در واقع بخشی از اهداف اتحادیه اروپا برای به حداقل رساندن کربن ناشی از حمل و نقل تا سال ۲۰۵۰ به شمار می‌رود. جالب آنکه یکی از مهم‌ترین موانع موجود هنگام خرید خودروهای الکتریکی، همین مسئله نبود ایستگاه‌های کافی برای شارژ است. این‌طور که به نظر می‌رسد ولوو، دایملر و تراتون قصد دارند ضمن کمک به رفع این مشکل، فروش محصولات برقی خود را نیز افزایش دهند.

همکاری این سه شرکت بزرگ می‌تواند الگوی مناسبی برای سایر خودروسازان و صاحبان صنایع باشد تا بلکه با پیوستن به یکدیگر، گام مهمی را جهت مقابله با تغییرات آب و هوایی بردارند.

ایستگاه‌های شارژ قرار نیست تحت برند خاصی ساخته شوند. کلیه رانندگان می‌توانند در هر ساعت از شبانه‌روز، اتوبوس‌ها و کامیون های برقی خود را شارژ کنند و با خیالی آسوده به سفر ادامه دهند.

در پایان باید بگوییم ولوو، دایملر و تراتون سهام مساوی در این سرمایه‌گذاری دارند اما به رقابت در سایر زمینه‌ها ادامه خواهند داد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن