چگونه فونت فارسی گوشی‌ های سامسونگ را تغییر دهیم؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

پیش‌از‌این با تغییر فونت فارسی گوشی‌های شیائومی در تک تایمز آشنا شدیم. برخلاف گوشی‌های شیائومی، سامسونگ تا امروز راه سرراستی برای تغییر فونت گوشی‌هایش دردسترس کاربران قرار نداده است؛ اما خوشبختانه راه غیررسمی موجود برای این کار پیچیدگی خاصی ندارد. با تک تایمز همراه باشید تا روش تغییر فونت فارسی را در گوشی‌های سامسونگ بیاموزید.

برای شروع اول باید اپلیکیشن zFont 3 را از گوگل پلی دانلود کنید. بعد از دانلود و اجرای برنامه، با محیط زیر رو‌به‌رو خواهید شد.

محیط اصلی نرم افزار zfont

اگر از قبل فونت مدنظر خود را دانلود کرده‌اید، از پایین گزینه‌ Local را انتخاب کنید. (فونت وزیر یکی از فونت‌های فارسی برتر است که به‌رایگان در‌دسترس قرار گرفته است)

محیط انتخاب فونت zfont

از پایین اپلیکیشن گزینه‌ (Aa) را انتخاب کنید و سپس به مسیری بروید که فونت در آن دانلود شده است.

انتخاب فونت در نرم افزار zfont

همان‌طورکه در  تصویر بالا می‌بیند، فونت ما در پوشه تلگرام قرار دارد. فونت را انتخاب و سپس OK می‌کنیم. 

انتخاب نسخه سیستم عامل در zfont

حالا صفحه‌ای مانند بالا برای شما نمایش داده خواهد شد. از بین گزینه‌ها oneUI #All را انتخاب کنید و سپس گزینه Done را بزنید.

مرحله نصب فونت در اپلیکیشن zfont

 صفحه جدیدی مانند صفحه بالا برایتان نمایش داده خواهد شد که درمجموع هشتبخش دارد:

  • اول گزینه Install font name را برگزینید. توجه کنید احتمالا به‌جای فونت SamsungSans گزینه‎ دیگری نمایش داده شود. هر فونتی که خود اپلیکیشن انتخاب کرده است، نصب کنید.
  • بخش دوم Change the font to Font Name دقیقا همان فونتی است که اپلیکیشن انتخاب کرده است.
  • بخش سوم Your Samsung Account must be signed-in باید مطمئن شوید که وارد حساب کاربری سامسونگ خود شده‌اید. دلیل استفاده از حساب کاربری سامسونگ برای تهیه بکاپ از بخش تنظیمات است.
  • بخش چهارم Backup Data (Only Settings) است و بعد از ورود به حساب کاربری سامسونگ خود این قسمت را انتخاب کنید و فقط از بخش تنظیمات بکاپ بگیرید.
  • بخش پنجم Unistall Font Name است و در آن فونت نمایش‌داده‌شده را باید پاک کنید.

حالا وارد بخش How to Change می‌شویم:

  • گزینه اول Install font name که با انتخاب آن، فونت دلخواهتان نصب می‌شود.
  • گزینه دوم Change the font to Default است که بعد از انتخاب آن صفحه جدیدی برایتان باز خواهد شد. از این بخش گزینه Default را انتخاب کنید.
  • گزینه سوم Restore Data (Only Settings) است و در آن باید بکاپی را بازیابی کنید که در مراحل اولیه گرفتید. توجه کنید فقط‌و‌فقط گزینه Settings را ریستور کنید. در آخر از شما سؤال می‌کند که آیا می‌خواهید بکاپ گرفته‌شده را حذف کنید یا خیر که بهتر است بکاپ را حذف نکنید.

فونت گوشی یا تبلت سامسونگ شما به همین راحتی به فونت دلخواه تغییر کرد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن