جلوگیری از به‌هم‌ریختگی متن فارسی و انگلیسی در اینستاگرام

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

یکی از مشکلاتی که کاربران فارسی‌زبان دنیای فناوری یا به‌طورکلی کاربران رسم‌الخط عربی با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، به‌هم‌ریختگی متون ترکیبی لاتین‌عربی در بسیاری از نرم‌افزارها است. دلیل این به‌هم‌ریختگی نیز تفاوت جهت نگارش لاتین (چپ به راست) و عربی (راست به چپ) است.

شاید شما هم در اینستاگرام پست‌های فارسی را دیده باشید که حاوی حروف انگلیسی هستند و درنتیجه متن آن‌ها کاملا به‌هم ریخته و دیگر به‌راحتی خواندنی نیست. خوشبختانه راهکار بسیار ساده‌ای برای حل این مشکل وجود دارد.

مقاله‌ مرتبط:

برای حل این مشکل کافی است قبل از نوشتن متن، صفحه‌کلید گوشی را روی زبان فارسی قرار دهید و در خط اول یک نقطه یا نیم‌فاصله اضافه کنید و سپس به خط بعدی بروید. صفحه‌کلید گوگل و Microsoft SwiftKey و صفحه‌کلید پیش‌فرض iOS از نیم‌فاصله پشتیبانی می‌کنند.

با این روش، بدون به‌هم‌ریختگی متن می‌توانید از حروف فارسی و انگلیسی در اینستاگرام بدون مشکل درکنار یکدیگر در یک پست استفاده کنید.

اگر شما از روش‌های دیگری برای جلوگیری از به‌هم‌ریختگی متنون ترکیبی فارسی‌انگلیسی استفاده می‌کنید، لطفا در بخش کامنت‌ها با کاربران تک تایمز به‌اشتراک بگذارید.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن