اینستاگرام اکانت کاربرانی که قبلاً هک شده‌اند را بررسی امنیتی می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

اینستاگرام امروز یک قابلیت امنیتی جدید برای کاربرانی که قبلاً اکانت‌شان توسط هکرها هک شده است معرفی کرده است. این کاربران در هنگام وارد شدن به حساب کاربری خود، با پیامی روبه‌رو خواهند شد که از آن‌ها می‌پرسد آیا می‌خواهید  یک بررسی امنیتی را شروع کنید. کاربران در صورت شروع آن، چندین مرحله امنیتی را پشت سر خواهند گذاشت که شامل تائید اکانت‌هایی که اطلاعات لاگین شما را به اشتراک گذاشته‌اند، مشاهده فعالیت‌های لاگین شما و آپدیت اطلاعات ریکاوری می‌شود.

مطالب مرتبط:

اینستاگرام همچنین گفته است که قصد دارد تعیین هویت دو مرحله‌ای از طریق واتس اپ را هم به پلتفرم خود اضافه کند.  این شرکت می‌گوید که اخیراً تعداد اکانت‌هایی که از طریق ارسال دایرکت به کاربران ادعا کرده‌اند که اینستاگرام هستند و اطلاعات پسورد آن‌ها را از طریق ریست پسورد سرقت کرده‌اند، افزایش یافته است. بد نیست بدانید که اینستاگرام فقط از طریق ایمیل، پیام می‌فرستد و شما می‌توانید اعتبار این ایمیل‌ها را با نگاه کردن به تب “Emails from Instagram” در بخش تنظیمات چک کنید.

اینستاگرام

قابلیت جدید امنیتی اینستاگرام در حالی معرفی می‌شود که اخیراً موجی از ایمیل‌های جعلی توسط هکرها به کاربران این شبکه اجتماعی ارسال شده است. این ایمیل‌ها در ابتدا به نظر می‌رسد که واقعاً از طرف اینستاگرام هستند اما در حقیقت ربات‌هایی هستند که تلاش می‌کنند به اطلاعات اکانت‌ها دسترسی پیدا کنند. دریافت تعداد زیادی از این ایمیل‌ها می‌تواند آزاردهنده باشد، هرچند که دریافت آن‌ها به معنی هک شدن اکانت اینستاگرام‌ شما نیست.

منبع: The Verge

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن