اپلیکیشن درایو جدید گوگل جایگزین Backup and Sync در مک و ویندوز خواهد شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

به گزارش Arstechnica، گوگل به‌تازگی نسخه‌ی دسکتاپ اپلیکیشن Drive را معرفی کرده است که هم‌زمان برای مصارف خانگی و تجاری قابل استفاده خواهد بود. این اپلیکیشن که قرار است جایگزین Backup and Sync شود، دارای ویژگی‌هایی از Google Photos، نسخه قدیمی مصرف‌کننده Backup and Sync‌ و نسخه قدیمی تجاری Drive File Stream خواهد بود و از ۱۹ جولای (۲۸ تیر) در دسترس تمام کاربران قرار خواهد گرفت. 

ویژگی‌های Drive جدید

در نسخه به‌روزشده اپلیکیشن گوگل درایو تغییرات عمده‌ای به چشم نمی‌خورد و فقط مرتب‌تر و یکپارچه‌تر شده است. ویژگی‌های اصلی این اپلیکیشن دسکتاپ عبارت‌اند از:

  • آپلود و همگام‌سازی عکس‌ها در فضای ذخیره‌سازی ابری گوگل؛ فشرده‌سازی و تغییر اندازه خودکار تصاویر برای افرادی که گزینه «صرفه‌جویی در فضای ذخیره‌سازی» (Storage saver) را به جای کیفیت اصلی تصاویر انتخاب می‌کنند
  • همگام‌سازی دستگاه‌های ذخیره‌سازی اکسترنال (فلش مموری، هارد درایو USB و SSD) با گوگل درایو
  • همگام‌سازی دوطرفه فایل و فولدر؛ دانلود خودکار فایل‌ها در فولدرهای محلی و بالعکس (اختیاری)
  • ایجاد فولدرهای درایو به‌صورت محلی در حالت Stream یا Mirror؛ دانلود خودکار فایل‌ها به‌صورت on-demand یا پریفچینگ خودکار همه فایل‌ها از فضای ابری
  • پشتیبانی درون برنامه‌ای از درایوهای به اشتراک گذاشته‌شده؛ این ویژگی جدید است و در Backup and Sync وجود نداشت.
  • یکپارچه‌سازی با مایکروسافت اوت‌لوک و سرویس ارتباط تصویری Google Meet

ارتقاء به اپلیکیشن Drive جدید

راه اندازی درایو برای دسکتاپ drive for desktop

طبق گفته گوگل، کاربران اپلیکیشن قدیمی Backup و Sync در دسکتاپ برای مهاجرت به Drive پیام‌ درون‌برنامه‌ای دریافت خواهند کرد که به کاربران توصیه می‌کند تا پایان ماه سپتامبر (۸ مهر) به‌طور کامل اطلاعات خود را به اپلیکیشن جدید منتقل کنند.

در ادامه بخوانید:

کاربران Backup و Sync از ۱۹ جولای (۲۸ تیر)‌ برای مهاجرت به درایو جدید راهنمای قدم به قدم دریافت خواهند کرد و کاربران سرویس‌های Google Workspace از ۱۸ آگوست (۲۷ مرداد) برای انتقال فایل‌ها به درایو، نوتیفیکیشن‌ درون‌برنامه‌ای دریافت خواهند کرد. پشتیبانی از Backup و Sync به‌طور کامل از اول اکتبر (۹ مهر) متوقف خواهد شد.

این به‌روزرسانی برای کدام دسته از کاربران است

تمام کاربران خدمات گوگل، چه دارندگان حساب‌های شخصی رایگان و چه حساب‌های تجاری Google Workspace می‌توانند از این اپلیکیشن جدید استفاده کنند؛ به عبارت دیگر، اگر از گوگل درایو استفاده می‌کنید، هیچ دلیلی برای به تعویق انداختن مهاجرت به این اپلیکیشن جدید نخواهید داشت و بهتر است همین حالا به دانلود آن اقدام کنید.

صاحبان سرویس‌های Google Workspace دو ماه فرصت دارند پیش از بازنشستگی کامل Backup and Sync در تاریخ ۹ مهر، به Drive جدید مهاجرت کنند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن