تسلا به‌روزرسانی بتا ۹ سیستم تمام خودران خود را عرضه کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

نسخه‌ی بتای ۹ سیستم تمام خودران تسلا (FSD)  که با نام آپدیت ۲۰۲۱.۴.۱۸.۱۲ شناخته می‌شود، بالاخره برای خودروهای این شرکت عرضه شد تا کاربران بتوانند برخی از ویژگی‌های پیشرفته اتوپایلت را در خیابان‌های محلی و غیر بزرگراهی فعال کنند.

دارندگان خودروهای تسلا مدت زیادی در انتظار عرضه این به‌روزرسانی بوده‌اند. ایلان ماسک قول عرضه این به‌روزرسانی را در سال ۲۰۱۸ داده بود؛ اما بعداً اعلام کرد که در سال ۲۰۲۰ آن را در اختیار دارندگان خودروهای تسلا قرار خواهد داد.

قابلیت FSD بتای ۹ علاوه بر اینکه به رانندگان امکان استفاده از رانندگی خودکار در خیابان‌های محلی می‌دهد، قابلیت‌ها و بهبودهایی برای دوربین‌های پایش راننده به همراه دارد. دوربین‌های پایش راننده برای بررسی مقدار توجه و عملکرد راننده در زمان فعال بودن سیستم اتوپایلت به کار می‌رود؛ چرا که سیستم خودران تسلا هنوز کامل و بی‌عیب نیست و رانندگان باید در زمان استفاده از این قابلیت، توجه کامل خود را به جاده و کنترل خودرو معطوف نگاه دارند. ایلان ماسک شخصا در این رابطه به رانندگان توصیه کرده است که «شکاک باشند.»


تکنولوژی خودران تسلا سال گذشته با رشد ناگهانی قیمت از ۸ تا ۱۰ هزار دلار مواجه شده بود. این قابلیت جای کار زیادی دارد؛ اما بازخوردهای اولیه از FSD بتای ۹ نتایج مثبتی نشان می‌دهد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن