رکورد جدید سرعت اینترنت: دانلود ۱۰هزار فیلم در یک ثانیه

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

دیلی‌میل خبر شکسته شدن سرعت اینترنت توسط ژاپنی‌ها را با این مقدمه (دردناک) شروع می‌کند که سرعت اینترنت ثبت شده توسط ناسا «فقط» ۴۰۰گیگابایت بر ثانیه است و سرعت اینترنت‌خانگی در نیوزیلند، ژاپن و آمریکا «فقط» ۱۰گیگا‌بایت بر ثانیه است.

سپس گویا خبر از تمام شدن یک دوره طولانی خشکسالی در سرزمین اینترنت را  بدهد، یک‌سری آمار و ارقامی از رکورد جدید اینترنت ارائه می‌کند که یک کاربر ایرانی تا چند لحظه به سقف خیره نشود و ابر‌و‌هایش را بالا نیندازد، متوجه چند و چون این ارقام و سرعت جدید انتقال داده‌های اینترنتی نمی‌شود.

در ادامه این خبر می‌خوانیم که ژاپنی‌ها با استفاده از فیبر‌های نوری سرعت اینترنتی برابر ۳۱۹ترابیت بر ثانیه را عملی کرده‌اند. برای درک بهتر ماجرا یادآوری این نکته شاید کمک‌کننده باشد که با این رکورد جدید می‌توان ۱۰هزار فیلم با کیفیت اچ‌دی را ظرف یک ثانیه دانلود کرد.

مهندسان ژاپنی این سرعت انتقال داده‌ها را در مسیری ۳هزار کیلومتری آزمایش کردند. آن هم با فیبر‌های نوری که با زیرساخت‌های فیبر‌های نوری فعلی بسیار همخوانی دارد؛ به این معنی که کابل‌هایی با فناوری‌های پیچیده و کمیاب در این پروسه استفاده نخواهد شد.(همشهری)

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن