جریمه ۵۹۰ میلیون دلاری گوگل در فرانسه به دلیل نقض قوانین ضد انحصار

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
ظاهرا اوضاع دشوار گوگل در اروپا ادامه دارد زیرا این بار دولت فرانسه این شرکت را به دلیل نقض قوانین ضد انحصار با جریمه سنگین چند صد میلیون دلار روبرو کرده است.
 
به گزارش تک تایمز و به نقل از  engadget، رقم دقیق جریمه تعیین شده برای این شرکت آمریکایی برابر با ۵۰۰ میلیون یورو و برابر با ۵۹۰ میلیون دلار آمریکا است که ماهیت آن به استفاده بخش اخبار گوگل از خبرهای تولیدی سایر منابع مرتبط می‌شود.
 
در حقیقت گوگل سرفصل و خلاصه اخبار مختلف را در بخش اخبار گوگل نمایش می‌دهد در حالی که توافق مناسبی با تولیدکنندگان خبر منتشرنکرده است و در عین حال نیز از سال ۲۰۲۰ دستوری مستقیم در زمینه تبعیت از رویکرد کسب مجوز دریافت کرده بوده است.
 
 
 
در ماه سپتامبر بود که گوگل رسما اعلام کرد که بابت نتیجه جستجوهایی که انجام شده است، هیچ چیز به ناشران فرانسوی نخواهد پرداخت و به جای آن تنها از اطلاعات اولیه استفاده خواهد کرد.
 
با این حال گوگل اقدام‌هایی را در این زمینه برداشته بود و مذاکراتی را با مراکز خبری مانند آژانس فرانس پرس انجام داده بود و حتی توانسته بود بر سر رقم پرداختی با اتحادیه de la presse d'information générale به توافق برسد.
 
با این حال اقدام‌های گوگل برای دولت فرانسه کافی به نظر نمی‌رسد و این شرکت از سوی ماقامات قانون گذار جریمه شده است. البته این موارد می‌توانند جدی‌تر هم بشوند زیرا دولت فرانسه به گوگل دو ماه دیگر فرصت داده است که با سایر ناشران این کشور به توافق برسد و در غیر این صورت باید جریمه‌ای برابر با ۹۰۰ میلیون یورو برابر با یک میلیارد و ۳۳۰ میلیون دلار را پرداخت کند.
 
البته هنوز هیچ چیز قطعی نیست و گوگل می‌تواند نسبت به رای صادر شده اعتراض کند ولی بعید به نظر می‌رسد که اعتراض احتمالی بخواهد تغییر عمده‌ای در این ساختار ایجاد کند.
  بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن