تصمیم فولکس واگن مبنی بر کسب نیمی از درآمد خود از محل خودروهای الکتریکی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
شرکت فولکس واگن که برای مدت‌های طولانی برنامه منظمی برای مهاجرت سطح گسترده به دنیای خودروهای الکتریکی نداشت، سرانجام رویکرد خود در این زمینه را اصلاح کرده و برنامه خود را برای این مهاجرت اعلام کرد.
 
به گزارش تک تایمز و به نقل از  engadget، بر اساس گزارش‌های منتشر شده، شرکت خودروسازی آلمانی فولکس واگن به تازگی از برنامه جدید استراتژیک خود با نام new Auto رونمایی کرده است که به صورت جدی بر روی تولید خودروهای الکتریکی تمرکز دارد.
 
بر اساس این رویکرد جدید قرار است تا کمتر از ۱۰ سال دیگر یعنی سال ۲۰۳۰ شاهد این باشیم که تقریبا نیمی از خودروهای تولیدی توسط این شرکت از انرژی الکتریکی برای به حرکت درآمدن استفاده می‌کنند.
 
این رویکرد ادامه خواهد داشت و در سال ۲۰۴۰ شاهد این خواهیم بود که بزرگ‌ترین بازار فولکس واگن متعلق به خودروهای برقی خواهد بود و علاوه بر این در طول این مدت تغییرات دیگیر نیز در رویکرد این شرکت اعمال خواهد شد.
 
 
 
در حقیقت این تغییر رویکرد تنها جهت مالکیت بر بازار خودروهای الکتریکی نیست بلکه فولکس واگن قصد دارد تبدیل به یک غول بزرگ در زمینه نرم‌افزار خودرو نیز بشود.
 
مشکلاتی که شرکت‌های بزرگ فناوری با ساختار نرم‌افزاری داشته‌اند موجب شده است فولکس واگن به فکر فتح کردن این قله بیفتد. برای مثال، شرکت تسلا با اندروید خودرو مشکل داشته است و فولکس واگن قصد دارد تا سیستم متحد نرم‌افزاری اطلاع رسانی خود را تا سال ۲۰۲۳ تکمیل کرده و در سال ۲۰۲۵ به یک پلتفرم جدید تبدیل کند.
 
همچنین دیگر اقدام فولکس واگن در این زمینه، معرفی ساختار زنجیره تامین باتری کنترل شده‌ای است که تقریبا مشابه با رویکرد تسلا در این زمینه به نظر می‌رسد. به این ترتیب فرمت باتری شش ابرکارخانه در اروپا تا سال ۲۰۳۰ با این هدف هماهنگ خواهند بود. کارخانه دیگری نیز در سال ۲۰۳۵ در آلمان باز خواهد شد. بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن