شرکت سیلزفورس سرانجام اپلیکیشن اسلک را به قیمت ۲۷.۷ میلیارد دلار خریداری کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

شرکت سیلزفورس (Salesforce) از غول‌های رایانش ابری دنیا، اپلیکیشن پیام‌رسانی اسلک (Slack) را به قیمت ۲۷.۷ میلیارد دلار خریداری کرد. این شرکت قصد دارد اسلک را، بدون تغییر اساسی در مدیران آن و حتی تغییرات زیادی در قابلیت‌های آن، به مجموعه نرم‌افزاری خود اضافه کند.

مطالب مرتبط:

مارک بنیوف (Marc Benioff) مدیرعامل سیلزفورس در بیانیه‌ای گفته است: «همه تلاس ما بر این است که آینده نرم‌افزارهای سازمانی را شکل دهیم و پلتفرمی ارائه کنیم که هر سازمانی قادر باشد از طریق آن موفقیت مشتریان و کارکنان خود را از هر جایی امکان‌پذیر سازد.»

استفاده از اپلیکیشن اسلک در سازمان‌ها، نیاز به ارسال ایمیل را تا اندازه بسیار زیادی حذف کرده است، و همین موضوع توجه شرکت‌های بزرگی مانند مایکروسافت را به خودش مشغول کرده است. بنیوف سال گذشته گفته بود: «اینکه اسلک در طول دو سال گذشته کاملاً‌موفق بوده و بیش از ۹۸ درصد کارکنان فنی سازمان‌ها از این برنامه استفاده کرده‌اند تبدیل به مسئله مهمی برای مایکروسافت شده، چراکه این اپلیکیشن توانسته تا اندازه بسیار زیادی اهمیت ایمیل را در سازمان‌ها کاهش بدهد.»

اکنون اسلک متعلق به شرکتی شده است که یکی از غول‌های پردازش ابری در دنیاست و حالا می‌تواند مایکروسافت را در زمینه‌های مختلفی به چالش بکشد؛ اما نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که مایکروسافت زیرساخت‌های به‌مراتب قوی‌تری نسبت به شرکت سیلزفورس برای پخش چنین اپلیکیشن‌هایی در بین سازمان‌های مختلف سراسر دنیا دارد. در واقع، این زیرساخت‌ها جزو مزیت‌های مایکروسافت است که سایر شرکت‌ها از آن بی‌بهره‌اند.

شرکت سیلزفورس اخیراً کارکنان خود را معماران «راهکارهای از راه دور» دانسته بود و حالا این شرکت با اضافه کردن اسلک به مجموعه خود سعی خواهد کرد تا در این زمینه بر سایر شرکت‌ها پیشی بگیرد. بد نیست بدانید این کمپانی به ‌همراه شرکت باترفیلد (Butterfield)، رویدادی را برای تاریخ ۱۷ آگوست تدارک دیده‌اند که احتمالاُ در آنجا شاهد ارائه پلتفرم جدیدی از طرف این شرکت خواهیم بود.

منبع: The Verge

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن