یوتیوب جستجوی درون برنامه ای برای ویدئوها را آسان تر می کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

شرکت یوتیوب برخی از تغییرات و ویژگی‌های جدید خود برای جستجو را بزودی رونمایی می‌کند تا در میان حجم عظیمی از محتوا در این پلتفرم، پیدا کردن آنچه شما به دنبال آن هستید آسان‌تر شود.

یکی از به روزرسانی‌های مفیدی که یوتیوب مدنظر دارد این است که چپترهای ویدئویی درست در بخش نتایج جستجو نشان داده شوند، که به کاربران این امکان را می‌دهد تا به قسمت دقیق ویدئو (که ممکن است برایشان مفیدتر باشد) سریع‌تر بروند. از این پس به جای این که مجبور شوید روی یک ویدیو ضربه بزنید و فقط در فصل‌ها ورق بزنید تا دقیقاً اطلاعات مورد نظر خود را بیابید، می‌توانید فصل‌ها (به اصطلاح چپترها یا Chapters) ویدئوی جستجوشده را مشاهده کنید تا بتوانید راحت‌تر به نقاط خاص و موردنظرتان از آن ویدیو بروید. پلتفرم یوتیوب هم‌چنین قابلیت نمایش Preview یا پیش‌نمایش ویدیو را به نتایج جستجو در تلفن همراه اضافه می‌کند؛ بدین معنا که قبل از کلیک‌کردن بر روی آن، می‌توانید یک کلیپ کوتاه از آن را مشاهده کنید.

یوتیوب

مطالب مرتبط:

تغییر دیگری که یوتیوب در نظر دارد آن را در حالت آزمایشی امتحان کند، به افراد کمک می‌کند ویدیوهای موردنظرشان را در هر زبانی که مدنظر دارند پیدا کنند، حتی اگر هیچ محتوایی در مورد آنچه که آن‌ها به دنبال آن هستند در زبان محلی‌شان وجود نداشته باشد. در این حالت، یوتیوب ویدیوها را با زیرنویس‌ها، عنوان‌ها و توضیحات ترجمه‌شده در بخش نتایج جستجو نشان می‌دهد. در این مورد، ویدیوهایی که نشان داده می‌شوند برای شروع به زبان انگلیسی هستند، اما این شرکت قصد دارد در آینده این ویدئوها را به زبان‌های دیگر نیز گسترش دهد.

و برای کمک بیشتر مردم به یافتن اطلاعات در یوتیوب، این شرکت در حال آزمایش پیوندها و لینک‌های مربوط به سایر وب‌سایت‌ها و «فرمت‌های دیگر» از جمله جستجو درون موتور جستجوی گوگل می‌باشد. این آزمایش در حال حاضر فقط در هند و اندونزی بر روی تلفن همراه قابل دسترسی است، اما این شرکت می‌گوید «توسعه این ویژگی را در سایر کشورها در نظر می‌گیرد».

منبع: The Verge

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن