رئیسی در دفاع از وزیر پیشنهادی ارتباطات: زارع‌پور براساس جوان‌گرایی و تخصص انتخاب شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

جلسه صحن علنی مجلس برای تعیین صلاحیت وزرای پیشنهادی ابراهیم رییسی، صبح امروز ۳۰ مردادماه آغاز شد. (این جلسه ازطریق شبکه خبر و رادیو فرهنگ به‌صورت زنده درحال پخش است.) رئیس‌ جمهور در ابتدای این جلسه با تأکید بر جوان‌گرایی در انتخاب اعضای کابینه دولت، اذعان کرد که فناوری‌های نرم و نوآوری و رشد کسب و کارها مورد توجه قرار گرفته‌اند.

به‌ گفته‌ی رییسی، انتخاب عیسی زارع‌پور بر مبنای دانش و تخصص و تجربه او در این زمینه صورت گرفته است؛ رییسی در دفاع از وزیر پیشنهادی خود برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود:

ایشان در دهه ۸۰ تجربه فعالیت در حوزه ICT را دارند و هم این چند سالی که با من در دستگاه قوه‌ قضائیه بودند، تجربه موفقی داشتند. هوشمندسازی، شفافیت، فعال کردن اقتصاد فضای مجازی جزو برنامه‌های وزارت ارتباطات است. با شناختی که از آقای زارع‌پور داریم، ایشان می‌توانند این اهداف را با تخصص و تجربه‌ای که دارند انشاءلله به نتیجه برسانند.

ابراهیم رییسی در صحن علنی مجلس برای رای اعتماد به اعضای کابینه

نمایندگان موافق و مخالف با کابینه‌ی پیشنهادی، امروز به‌نوبت سخنان خود را بیان و نسبت به برنامه‌های رئیس‌جمهوری و تمام وزرای پیشنهادی اعلام نظر می‌کنند. پس از بررسی برنامه‌های تمام ۱۹ وزیر طی روزهای آینده، رای‌گیری برای تأیید یا رد صلاحیت وزرا انجام می‌شود.

طی روزهای گذشته، افراد و نهادهای مختلف از انتخاب عیسی زارع‌پور به‌عنوان وزیر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حمایت کرده‌اند. مخابرات و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور هفته گذشته در بیانیه‌هایی جداگانه حمایت خود را از او و برنامه‌هایش اعلام کرده‌اند.

زارع‌پور متولد سال ۱۳۵۸ است. تحصیلات او کارشناسی ارشد مهندسی کام‍پیوتر، گرایش نرم‌افزار از دانشگاه صنعتی شریف است و دکتری علوم و مهندسی کامپیوتر خود را از دانشگاه نیوساوت ولز استرالیا، پسادکتری از دانشگاه‌های نیوساوت ولز استرالیا و صنعتی شریف دارد. به دلیل جوان بودن زارع‌پور، او کارنامه کاری مفصلی در حوزه ICT ندارد؛ اما پیش از قوه قضائیه به‌عنوان اولین رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد در دولت محمود احمدی‌نژاد فعالیت می‌کرد و به وزرای بهداشت و ارتباطات در دولت دهم نیز مشاوره می‌داد.

به‌روزرسانی ساعت ۱۷:۴۵:

بررسی صلاحیت برنامه‌های عیسی زارع‌پور برای وزارت ارتباطات هم‌اکنون در صحن علنی مجلس آغاز شد. کمیسیون صنایع و معادن مجلس، زارع‌پور و برنامه‌ی او را مناسب تشخیص داد و اعلام کرد که وی شخصی باتجربه و دارای تخصص در حوزه مربوطه دارای نگاه جامع و همه‌جانبه به موضوعات در حوزه مأموریت‌های وزارت ارتباطات است.

سخن‌گوی کمیسیون فرهنگی هم خبر از نظر مثبت اعضا درخصوص عیسی زارع‌پور برای تصدی‌گری وزارت ارتباطات داد. نصیرایی ابراز امیدواری کرد که با توجه به بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی، زارع‌پور منافع مردم و دولت را در نظر بگیرد. درادامه، مخالفان و موافقان وزیر پیشنهادی ارتباطات سخنرانی خواهند کرد.

خبر در حال به‌روزرسانی است…

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن