وعده وزیر پیشنهادی صمت برای شکوفایی و افتخار آفرینی صنعت خودروسازی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

سیدرضا فاطمی‌امین، وزیر پیشنهادی وزارت صنعت معدن و تجارت، در دفاع از خود به صحن علنی مجلس شورای اسلامی رفت و اظهار کرد:

در مسیر فعالیت‌های صنعت خودرو، برنامه شش‌ماهه و دو‌ساله داریم که با اجرای برنامه دوساله، در سه یا چهار سال دیگر صنعت خودرو افتخار ملی خواهد شد. مشکلات صنعت خودرو را در سه گروه رقابتی‌نبودن این صنعت و تولید اندک و ساختارهای مدیریتی و اقتصادی باید خلاصه کرد. دولت نباید در صنعت خودرو بنگاه‌داری و مدیران شرکت‌‌های خودروساز را انتخاب کند؛ بلکه خودِ سهام‌داران باید مدیران را انتخاب کنند.

تا آذر امسال، تعهدات معوق مرتبط با خودروسازان را پاسخ خواهیم داد. همچنین، سبد خودرویی با مصرف کمتر از هشت لیتر در صد کیلومتر را به بازار ارائه می‌دهیم و إن‌شاءالله در افق ۱۴۰۴، در قله‌ای از صنعت خودرو با افتخار خواهیم ایستاد.

تحریم‌های داخلی را برمی‌داریم و تحریم‌های خارجی را خنثی می‌‌کنیم. این مهم درباره بنزین نیز تجربه شد. موضوعات مربوط به دوگانه‌ساز‌کردن خودروها و کارت سوخت و خودروهای فرسوده با وجود همه تحریم‌های آمریکا عملی شد که تجربه موفقی بوده است.

 نُه موضوع مهم از‌جمله تنظیم بازار، موضوعات مرتبط با تولید، صادرات، معدن، آمایش سرزمینی، توسعه متوازن، اقتصاد مقاومتی، شفاف‌سازی و جلوگیری از فساد و تعامل و هماهنگی بین‌بخشی به‌صورت ویژه در این وزارتخانه دنبال می‌شود.

شاهد آشفتگی قیمت و نوسان‌های مختلف قیمتی در بازار هستیم که این موضوع به گُرده مردم فشار آورده است. اگر دولت اشراف کامل به موضوعات داشته باشد، مقابل این آشفتگی قیمت می‌ایستد و مردم دیگر نوسان‌های قیمتی را مشاهده نخواهند کرد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن