سامسونگ توانایی غیرفعال سازی تلویزیون های دزدیده شده را دارد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

شرکت سامسونگ ادعا می‌کند اگر گزارشی مبنی بر دزدیده‌شدن تلویزیونی که در شرکتشان ساخته شده به آن‌ها برسد، توانایی غیرفعال‌سازی آن‌ها از راه دور را دارد. این ویژگی «عملکرد بلوک تلویزیون» نامیده می‌شود و سامسونگ می‌گوید اخیراً پس از برداشتن تعدادی از تلویزیون‌های سامسونگ از انبار شرکت در جریان موج اعتراضات و ناآرامی‌های ماه گذشته، در آفریقای جنوبی فعال شد.

سامسونگ می‌گوید این فناوری «از قبل روی همه محصولات تلویزیون سامسونگ بارگیری شده‌است» و «تضمین می‌کند که تلویزیون‌ها فقط توسط صاحبان حق با یک سند معتبر خرید قابل استفاده هستند.» با این حال، از توضیحات سامسونگ مشخص نیست که آیا این ویژگی فقط برای مقابله با سرقت در مقیاس بزرگ طراحی شده‌است یا آیا برای کمک به مصرف‌کنندگان فردی استفاده می‌شود یا خیر.

مطالب مرتبط:

برای کارکرد عملکرد بلوک تلویزیون، سامسونگ باید کد سریال واحد به سرقت رفته را بداند. هنگامی که مجموعه به اینترنت متصل می‌شود، کد سریال خود را با فهرستی از سرورهای سامسونگ بررسی می‌کند و در صورت پیدا کردن مطابقت، تمام عملکردهای تلویزیون را غیرفعال می‌کند.

تلویزیون سامسونگ

مسدود کردن تلویزیون‌های سرقت شده در آفریقای جنوبی احتمالاً نسبتاً آسان بود. آنها از انبار خود سامسونگ گرفته شده بودند، جایی که شرکت موجودی خود را ردیابی می‌کرد. ممکن است یک مشتری معمولی که تلویزیون وی به سرقت رفته‌است بتواند کد سریال خود را به شرکت گزارش دهد تا از راه دور آن را غیرفعال کند، اما مشخص نیست که آیا سامسونگ چنین سرویسی را ارائه می‌دهد یا قصد ارائه آن را دارد. ما، تیم خبرگزاری «د ورج» (The Verge)، با شرکت تماس گرفته‌ایم تا بپرسیم و در صورت شنیدن این خبر را به‌روز خواهیم کرد.

با این حال، این شرکت می‌گوید در صورتی که مشتریان آفریقای جنوبی یکی از تلویزیون‌های خود را به‌طور تصادفی مسدود کنند، می‌توانند با ارسال یک سند خرید به ایمیل zaservicemanager@samsung.com، این مسدودیت را رفع کنند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن