مدل جدید پلی استیشن ۵ از هیت سینک کوچک‌تر و وزن کمتری برخوردار است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

اگر اخبار مرتبط با کنسو‌ل‌های خانگی و صنعت بازی‌ ویدئویی را دنبال کرده باشید، حتما مطلع هستید که مدلی جدید از کنسول پلی استیشن ۵ در بازار برخی از کشورها رؤیت شده است. بازارهای مذکور شامل استرالیا، ژاپن و برخی از ایالات آمریکا می‌شود که امکان خرید مدل جدید پلی استیشن ۵ سونی برای علاقه‌مندان فراهم شده است و می‌توانند با مراجعه به خرده‌فروشی‌ها اقدام به خرید آن کنند.

The Verge در مورد تفاوت مدل جدید و ابتدایی پلی استیشن ۵ گزارشی منتشر کرده است که طبق آن، یوتیوبری به نام آستین ایوانس توانسته معمای مدل جدید پلی استیشن ۵ را حل کند. طبق گفته‌های ایوانس، تفاوت اصلی در ابعاد مدل جدید خواهد بود که به لطف استفاده از هیت سینک کوچک‌تر میسر می‌شود. هیت سینک بخشی از سیستم خنک‌سازی محسوب می‌شود که به انتقال گرمای تولیدشده توسط اجزای داخلی کنسول به بیرون از دستگاه با استفاده از فن کمک می‌کند.

طبق گفته‌ی ایوانس، کاهش ابعاد هیت سینک نه‌تنها به کوچک‌تر شدن ابعاد ظاهری کنسول کمک کرده، بلکه وزن مدل جدید پلی استیشن ۵ در مقایسه با مدل ابتدایی که چند ماه پیش به بازار عرضه شد در حدود ۳۰۰ گرم کمتر است. ایوانس به بررسی عملکرد دستگاه پرداخته است و می‌گوید کوچک‌تر شدن هیت سینک باعث افزایش دمای ۳ تا ۵ درجه‌ی دستگاه در مقایسه با مدل ابتدایی با هیت سینک بزرگ‌تر می‌شود.

 مقایسه هیت سینک پلی استیشن 5 جدید با قدیم

چنین اقدامی شاید هزینه‌های تولید دستگاه را کاهش بدهد یا پاسخی برای کسانی باشد که از ابعاد بزرگ مدل ابتدایی انتقاد می‌کردند؛ اما افزایش دما و ناتوانی سیستم خنک‌سازی جدید برای مهار گرما مانند مدل استفاده‌شده در نسخه‌ی اولیه‌ی پلی استیشن ۵ می‌تواند به کاهش عمر دستگاه منجر شود. با این حال، کسانی که به دنبال مدلی از پلی استیشن ۵ با ابعاد کوچک‌تر بودند در آینده می‌توانند به مدل متناسب با سلیقه‌ی خود را خریداری کنند.

در ادامه بخوانید:

ایوانس در مورد عملکرد مدل کوچک‌تر پلی استیشن ۵ می‌گوید مسئله‌ی گرمای تولیدشده را باید جدی گرفت. وی می‌گوید مدل کوچک‌تر پلی استیشن ۵ عملکرد خوبی برای پخش حرارت و کاهش دمای تولیدشده نشان نمی‌دهد و اگر بخواهد میان نسخه‌ی ابتدایی یا مدل جدید حق انتخاب داشته باشد، مدل ابتدایی پلی استیشن ۵ را انتخاب خواهد کرد.

یوانس مدل دیجیتال نسخه‌ی جدید پلی استیشن ۵ را آزمایش کرده است و مشخص نیست که آیا نسخه‌ی دارای دیسک نیز از چنین سیستم خنک‌کننده‌ای استفاده خواهد کرد یا خیر.

نظر شما کاربران تک تایمز در مورد نسخه‌ی جدید پلی استیشن ۵ چیست؟ آیا حاضر هستید دستگاهی کوچک‌تر اما به بهای تولید حرارت بیشتر را خریداری کنید یا مانند ایوانس به سراغ مدلی با ابعاد بزرگ‌تر اما دارای سیستم خنک‌کننده‌ای با عملکرد بهتر می‌روید؟

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن