سری آیفون ۱۳ فقط در چند کشور محدود از ارتباط ماهواره‌ای پشتیبانی خواهد کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

هفته گذشته، مینگ‌چی کو، یکی از تحلیگران مطرح حوزه تکنولوژی، اعلام کرد که سری آیفون ۱۳ احتمالاً از ارتباطات ماهواره‌ای برای ارسال پیام و تماس تلفنی، حتی در زمانی که ارتباط اینترنتی وجود ندارد، پشتیبانی خواهد کرد. حالا شنیده‌ها حاکی از آن است که این فناوری دارای محدودیت‌هایی خواهد بود و سری آیفون ۱۳ فقط در برخی از کشورها قادر به پشتیبانی از آن خواهد بود.

مطالب مرتبط:

طبق اخباری که امروز منتشر شده است، قابلیت ارتباط ماهواره اضطراری سری آیفون ۱۳، فقط در صورت وجود اتصال اینترنتی و تنها در چند کشور محدود قابل‌دسترس خواهد بود. هرچند اپل برنامه‌هایی برای توسعه این فناوری در آینده نزدیک دارد، اما هنوز فاصله زیادی با آن دارد و حالا مشخص شده است که در حال حاضر هیچ راهی برای برقراری یک تماس تلفنی ماهواره‌ای بدون وجود اینترنت موبایلی وجود ندارد.

دست یافتن به چنین قابلیتی نیاز به سخت‌افزارهایی دارد که هنوز آماده نیستند و از طرفی نیز دارای هزینه‌های بالایی هستند. ضمناً ارائه چنین قابلیتی از طرف اپل منجر به تعارض منافع بین اپراتورهای موبایلی و این شرکت خواهد شد.

ظاهراً اپل در حال کار روی دو روش مجزا برای تحقق این فناوری است: یکی از آن‌ها برای ارسال پیام‌های کوتاه اضطراری و دیگری برای ارسال سیگنال‌های SOS از طریق iMessage استفاده خواهد شد. کاربران از روش دوم برای برقراری تماس‌های اضطراری با مرکز اورژانس یا دوستان نزدیک خود، بدون وجود هیچ ارتباط اینترنتی و در مواقع بحرانی مانند سانحه هوایی یا غرق شدن کشتی استفاده خواهند کرد. ارسال این سیگنال به احتمال زیاد کمی کند خواهد بود و یک یا دو دقیقه طول خواهد کشید. ضمن اینکه استفاده از آن، نیازمند این خواهد بود که کاربر آیفون ۱۳ در بیرون از منزل باشد تا بتواند از قابلیت ارتباط ماهواری بهره بگیرد.

انتظار می‌رود سری آیفون ۱۳ رسماً در ماه سپتامبر معرفی شود و ما هنوز درباره وجود چنین فناوری‌ای روی این سری مطمئن نیستیم.

منبع: Gizmochina

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن