نتایج بنچمارک تراشه A15 اپل فاش شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

به‌تازگی نتایج بنچمارک تراشه A15 اپل که قرار است در داخل سری آیفون ۱۳ مورد استفاده قرار بگیرد فاش شده است. این نتایج نشان می‌دهند که تراشه A15 از نظر عملکرد قادر به شکست دادن نسل بعدی پردازنده‌های پرچمدار اندرویدی خواهد بود.

نتایج بنچمارک تراشه A15 را افشاگر مطرحی به نام FrontTron در توییتر منتشر کرده است و فروم کره‌ای Clien نیز به تحلیل آن پرداخته است. براساس این نتایج، تراشه A15 موفق به کسب بالاترین امتیاز ۱۹۸ فریم‌درثانیه در تست‌های‌ Manhattan 3.1 شده است. البته داغ کردن تراشه باعث شده تا این عدد در تست‌های سری دوم به ۱۴۰ الی ۱۵۰ فریم‌درثانیه کاهش یابد.

مطالب مرتبط:

بد نیست بدانید که آیفون ۱۲ در همین تست‌های بنچمارک، موفق به دریافت امتیاز ۱۷۰.۷ فریم‌درثانیه شده بود. به‌گفته FrontTron، هرچند که نتایج تست‌های سری دوم را نمی‌توان نادیده گرفت، اما داغ کردن تراشه A15 یک مشکل جدی محسوب نمی‌شود، چراکه حداکثر امتیاز این پردازنده از حداکثر امتیاز تراشه نسل قبلی A14 فراتر رفته است. ضمن اینکه، نمونه A15 بکار رفته در این بنچمارک، مربوط به نمونه‌های ماه جولای می‌شود.

این نتایج همچنین نشان می‌دهند که تراشه A15 سری آیفون ۱۳ حدود ۱۳.۷ درصد سریع‌تر از تراشه سال گذشته A14 خواهد بود. به‌علاوه، این تراشه توانسته با فاصله بسیار زیادی بالاتر از رقبای اندرویدی خود قرار بگیرد. ما هنوز نمی‌دانیم که این نتایج تا چه حد درست هستند؛ بنابراین باید تا زمان معرفی سری آیفون ۱۳ در اواخر این ماه منتظر بمانیم و ببینیم آیا تراشه A15  اپل در واقعیت هم چنین عملکردی خواهد داشت یا نه.

منبع: Gizmochina

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن