آپارات و فیلیمو از گوگل پلی حذف شدند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

اپلیکیشن آپارات و فیلیمو از گوگل‌پلی حذف شدند. به نظر می‌رسد این اتفاق به‌دنبال گزارش کاربران ایرانی رخ داده است. اواخر مردادماه نیز با گزارش کاربران ایرانی، اپلیکیشن روبیکا و جست‌وجوگر ذره‌بین از فروشگاه گوگل حذف شدند.

حذف اپ آپارات از گوگل پلی

با جست‌وجوی اپلیکیشن آپارات در گوگل‌پلی، با چنین صحنه‌ای مواجه می‌شویم

در ادامه بخوانید:

دومینوی جدید حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از فروشگاه‌های اپلیکیشن طی هفته‌های اخیر و به‌دنبال جنجال کپی شدن حساب‌های کاربری اینستاگرام در روبینو (شبکه اجتماعی روبیکا) آغاز شد. با آغاز بررسی طرح صیانت مجلس، نگرانی‌های زیادی میان کاربران ایرانی بابت ایجاد محدودیت‌هایی در دسترسی به اینترنت به‌وجود آمده است. کاربران زیادی در فضای مجازی اعلام می‌کنند که طی سال‌های اخیر تجربه‌ی خوشایندی در استفاده از اپلیکیشن‌های داخلی ندارند یا آن‌ها را باعث ایجاد انحصار در استفاده از اینترنت می‌بینند. برخی اتفاق‌ها ازجمله کپی اکانت افراد در روبیکا طی روزهای اخیر و عملکرد غیر شفاف این پلتفرم در واکنش به موضوع هم، این نگرانی‌ها را افزایش داده و اعتراض‌های زیادی را به‌دنبال داشته است.

پس از حذف اپلیکیشن‌های روبیکا و ذره‌بین از گوگل‌پلی، مرکز ملی فضای مجازی طی انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد پلتفرم‌های آمریکایی با این شیوه اعمال حکمرانی انحصاری باعث ایجاد مخاطره در ثبات و پایداری کسب‌وکارهای ایرانی می‌شوند. این مرکز اضافه کرد که چنین شرکت‌هایی با سوءاستفاده از جایگاه انحصاری‌شان در بازار برای مقابله با ظهور رقیب در بازارهای محلی، حقوق فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی میلیون‌ها شهروند و کسب‌و‌کار ایرانی را نقض می‌کنند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن