عرضه قابلیت پشتیبانی از اپ‌های اندرویدی در ویندوز ۱۱ تا مدت زیادی به تعویق افتاد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

به تازگی اعلام شده که یک قابلیت بسیار تبلیغ شده در مورد سیستم عامل ویندوز ۱۱ در زمان عرضه این ویرایش جدید از سیستم عامل مایکروسافت قابل دسترسی نخواهد بود. مطابق جزئیات، این شرکت فعلا قصد ارائه قابلیت اجرا شدن مستقیم اپ‌های اندرویدی بر روی PCهای ویندوز ۱۱ را ندارد، و به نظر می‌رسد که این امکان از اواسط سال ۲۰۲۲ منتشر خواهد شد.

 

به گزارش تک تایمز از شماران سیستم به نقل از اسلش‌گیر، در حال حاضر راه‌های مختلفی برای اجرای اپ‌های اندرویدی بر روی ویندوز ۱۰ وجود دارد، که از تکنولوژی‌های مجازی‌سازی مانند بلواستکس تا تلفیق‌های خاص OEM مانند آنچه شرکت سامسونگ ارائه کرده را شامل می‌شود. البته روش‌های غیرمستقیمی هم هستند که نیازمند بیش از صرفا یک لایه خارجی بین ویندوز و اندروید هستند.

کمپانی البته مایکروسافت وعده ارائه یک تجربه ظاهرا بومی را داده است، ولی استفاده‌کنندگان از ویندوز ۱۱ از ابتدا قادر به بهره‌مندی از آن نخواهند بود.

 

ویندوز و اندروید

مایکروسافت در حاشیه اعلامیه‌اش درباره تاریخ رسمی عرضه ویندوز ۱۱ اشاره کرد که افزودن اپ‌های اندرویدی تلفیق اپ‌های اندرویدی در ویندوز «با یک نسخه پیش‌نمایش برای اینسایدرهای ویندوز در طی ماه‌های آینده آغاز خواهد شد».

با توجه به چارچوب زمانی نرمال برای تست قابلیت، این ویژگی قاعدتاً به تاریخ پنجم اکتبر [زمان عرضه رسمی ویندوز ۱۱] نخواهد رسید. نزدیک‌ترین زمان عرضه این قابلیت آن در سال ۲۰۲۲ خواهد بود، احتمالاً اواسط ۲۰۲۲، که زمان عرضه عمومی ویندوز ۱۱ بری همه کاربران واجد شرایط است.

 

مایکروسافت هنوز هیچ توضیح رسمی درباره علت این تاخیر ارائه نکرده است، ولی کم و بیش می‌توان حدس زد که برخی مشکلات فنی رخ داده است که نیاز به حل و فصل با همکاری آمازون و اینتل دارند. همچنین، اجرای اپ‌های اندرویدی «مستقیماً» بر روی ویندوز ۱۱ نیازمند چندین لایه نرم‌افزاری خواهد بود که می‌تواند بر عملکرد تاثیر بگذارد.

همچنین این ملاحظه وجود دارد که پیاده‌سازی آمازون دسترسی مستقیم به اپ‌ها و سرویس‌های Google Play Store نخواهد داشت، که می‌تواند تاثیری بر کارائی اپ‌هایی داشته باشد که بر آن متکی هستند.

 

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن