زمانی رسمی انتشار watchOS 8 اعلام شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

اپل می‌گوید iOS 15 و iPadOS 15 را در ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور) منتشر می‌کند. هر دو نسخه جدید iOS و iPadOS دارای ویژگی‌های قابل توجهی هستند. از جذاب‌ترین آن‌ها که توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرده می‌توان به تغییرات اعمال شده روی بخش اعلان‌ها اشاره کرد. برای مثال «حالت تمرکز» برای ایجاد لیست‌های متمایزی از اپ‌ها و اعلان‌ها تعبیه شده که می‌توانند در ساعات مختلف در دسترس کاربران باشند. همچنین پیشرفت‌هایی نیز در فیس‌تایم صورت گرفته که شامل قابلیت دعوت کردن از کاربران اندروید و ویندوز می‌شود. درضمن مروگر سافاری نیز ظاهر جدیدی خواهد داشت.

به‌گزارش ورج، نسخه جدید سیستم‌عامل آیپد ویژگی‌های iOS 14 مانند کتابخانه اپلیکیشن و ویجت‌هایی که می‌توان اندازه آن‌ها را تغییر داد را ارائه می‌دهد؛ همچنین iPadOS 15 سایر ویژگی‌های ذکر شده که اپل برای iOS 15 برنامه‌ریزی کرده را نیز به همراه خواهد داشت.

به عنوان بخشی از به‌روزرسانی، اپل بار دیگر نحوه عملکرد مالتی‌تسک سیستم‌عامل خود را تغییر داده است. اپل در این نسخه منوی جدیدی برای صفحه تقسیم شده در نظر گرفته و قفسه‌‌ای برای سازماندهی اپلیکیشن‌هایی که پنجره‌های جداگانه دارند (مانند سافاری) را ارائه می‌دهد.

اضافه شدن برخی از ویژگی‌ها به iOS 15 و iPadOS 15 کمی بیشتر طول می‌کشد. برای مثال اپل می‌‌گوید SharePlay، قابلیت به اشتراک‌گذاری ویدئو و صدا به صورت زنده از طریق تماس FaceTime، برای اواخر پاییز برنامه‌ریزی شده است.

از سوی دیگر، اپل نسخه بعدی سیستم‌عامل ساعت هوشمند خود، یعنی watchOS 8 را نیز در همین تاریخ منتشر می‌کند. این شرکت ابتدا به‌روزرسانی رایگان جدید را در WWDC 2021 معرفی و سپس در تابستان آن را درکنار نسخه‌های بتای عمومی iOS 15 ،iPadOS 15 و macOS Monterey آزمایش کرد.

سیستم‌عامل watchOS 8 تغییری متوسط در اپل واچ محسوب می‌شود؛ اما هنوز چند قابلیت جذاب را با خود به‌همراه دارد. اپل در حال اضافه‌کردن پشتیبانی از ویژگی‌های جدید iOS 15 است که از میان آن‌ها می‌توان به حالت تمرکز برای کنترل دقیق‌تر اعلان‌های برنامه و انواع جدید کلیدها و کارت‌های شناسایی در کیف پول اپل (Apple Wallet) اشاره کرد.

در ادامه بخوانید:

همچنین، watchOS جدید از صفحه‌نمایش بزرگ‌تر سری ۷ ساعت هوشمند اپل استفاده و واچ‌فیس‌های جدیدی دریافت می‌کند. درکنار به‌روزرسانی‌های دیگر بخش Apple Fitness Plus، انواع تمرینات جدید پیلاتس و تای‌چی نیز به آن اضافه می‌شود. درضمن، این اپل واچ در حال دریافت اپ Mindfulness است که ویژگی‌های موجود در قابلیت Breathe پیشین را با روش‌های جدید ریلکس‌کردن ترکیب می‌کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن