طراحی جدید گلکسی اس ۲۲: باریک‌تر، کوچک‌تر و بدون حاشیه

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

براساس شایعه‌ی جدید منتشر شده در مورد گلکسی اس ۲۲ سامسونگ، این محصول از باریک‌تر از نسل قبلی خود خواهد بود و حاشیه‌های اطراف نمایشگر پرچمداران جدید سامسونگ نیز باریک‌تر خواهند شد.

چند روز قبل یکی از منابع معتبر مرتبط با زنجیره‌ی تامین کنندگان کره‌ای به‌نام Lanzuk اعلام کرد که سامسونگ درحال تلاش برای حذف کامل حاشیه‌های گوشی‌های سری گلکسی خود است تا یک محصول تمام صفحه‌ تولید کنند، و بدین ترتیب حاشیه‌های پرچمداران بعدی این شرکت حتی از سری اس ۲۱ کم‌تر خواهد بود.

مطالب مرتبط:

این منبع همچنین گفته که سبک جدید طراحی سامسونگ برای حذف حاشیه‌ها ساختار کاهش حاشیه (BRS) نام دارد و این شرکت کره‌ای قصد دارد در سری گلکسی تب اس ۸ الترا برای اولین‌بار از آن استفاده کند. بعد از تبلت مورد اشاره، سامسونگ از این ساختار در طراحی نسل گوشی‌های هوشمند خود که در نیمه‌ی دوم سال آینده‌ی میلادی معرفی خواهند شد، بهره می‌برد. البته سری گلکسی اس ۲۲ شامل این طراحی نمی‌شود.

گلکسی اس ۲۲

یک لو دهنده‌ی دیگر به‌نام آیس یونیورس اشاره کرده که طراحی جدیدی در سری گلکسی اس ۲۲ اعمال خواهد شد. نسبت تصویری در این گوشی‌های هوشمند از ۲۰:۹ به ۱۹:۳:۹ تغیر خواهد یافت و این یعنی گلکسی اس ۲۲ از نظر عرض کمی بزرگ‌تر خواهد شد. بدین ترتیب نسبت نمایشگر به بدنه‌ی دستگاه بهبود خواهد یافت اما چگونه؟

گلکسی اس ۲۲

این روزها، حاشیه‌های باریک در چهار طرف نمایشگر گوشی‌های اندرویدی پرچمدار به یک ترند تبدیل شده است. بخش تولید نمایشگرهای سامسونگ برای دستیابی به این سبک طراحی آماده شده است. بنا به اعلام شایعات، سامسونگ قصد دارد حاشیه‌ی اطراف نمایشگر پرچمداران خود را باریک‌تر کرده به‌طوری که ضخامت حاشیه در هر چهار طرف صفحه نمایش یکسان باشد.

طراحی، نمایشگر، ابعاد و وزن گوشی‌های سری گلکسی اس ۲۲ سامسونگ

منبع اصلی ساختار BRS جزئیاتی را در مورد تغییر گلکسی اس ۲۲ نسبت به مدل قبلی این محصول بیان کرده است. اول اینکه بخش پشتی دستگاه تغییر زیادی نسبت به گلکسی اس ۲۱ نخواهد داشت.

از آنجا که سامسونگ قصد دارد از سنسور جدید و بزرگ‌تر ۵۰ مگاپیکسلی GN5 در نسل جدید پرچمداران خود استفاده کند، ابعاد لنز دوربین‌ها در بدنه‌ی پشتی کمی بزرگ‌تر خواهد شد، و این مورد احتمالا تنها تفاوت طراحی پشتی پرچمدار بعدی سامسونگ خواهد بود. بدین ترتیب می‌توان گفت که گلکسی اس ۲۲ احتمالا از سبک طراحی مدل‌های مفهومی منتشر شده توسط LetsGoDigital بهره ببرد.

تغییر بزرگ اما، در بخش چلویی دستگاه اعمال خواهد شد. منابع خبری نزدیک به سامسونگ اعلام کرده‌اند که حاشیه‌های اطراف نمایشگر در سری گلکسی اس ۲۲ کاهش خواهد یافت. این سومین باری است که خبری در مورد کاهش حاشیه‌های نمایشگر مدل بعدی پرچمداران سامسونگ منشتر شده است و بنابراین احتمالا این تغییر را در اس ۲۲ خواهیم دید.

نسبت تصویری جدید ۱۹:۳:۹ که اولین‌بار توسط آیس یونیورس فاش شد، یک‌بار تایید شده است. وی مجددا اعلام کرده که ارتفاع گلکسی اس ۲۲ کاهش خواهد یافت و این یعنی طراحی باریک و بلند پرچمداران فعلی سامسونگ در مدل بعدی این محصول عریض‌تر و کوتاه‌تر خواهد شد. در حقیقت Lanzuk همچنین ابعاد دقیق نمایشگر گلکسی اس ۲۲ و گلکسی اس ۲۲ پلاس را هم اعلام کرده است.

بنا به اعلام Lanzuk، گلکسی اس ۲۲ به نمایشگر ۶.۱ اینچی مجهز خواهد شد و ضخامت این دستگاه ۷.۶ میلی‌متر است. این دستگاه همچنین از یک باتری ۳۷۰۰ میلی‌آمپر ساعتی بهره خواهد برد. گلکسی اس ۲۲ نیز از یک نمایشگر ۶.۵ اینچی و یک باتری ۴۵۰۰ میلی‌‌آمپر ساعتی بهره خواهد برد و ضخامت این دستگاه نیز ۷.۶ میلی‌متر اعلام شده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن