گزینه ۵ ترابایتی جدید Google One خلاء بزرگ بین طرح‌های ذخیره‌سازی داده‌ها را پر می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
گوگل وان (طرح آبونمان این شرکت که شامل فضای ذخیره‌سازی ابری می‌شود) یک طرح ۵TB جدید را برای کسانی که نیاز به بیش از ۲TB نیاز دارند ولی مایل به پرداخت پول برای بالاترین سطح بعدی، یعنی ۱۰TB، نیستند اضافه کرده است. این گزینه جدید ۵TB به طرحهای کوچکتر موجود، از جمله گزینه‌های ۱۰۰GB و ۲۰۰GB، و همچنین طرحهای عظیم ۲۰TB و ۳۰TB می‌پیوندد.
 
به گزارش تک تایمز و به نقل از اسلش‌گیر، تاکنون گوگل وان یک سری نه چندان یکدست از طرحهای ذخیره‌سازی ابری داشته است: شما می‌توانید ۱۰۰GB، ۲۰۰GB را تهیه کنید، یا مستقیماً به ۲TB جهش کنید. اگر ۲TB کافی نبود، گزینه بعدی شما گزینه به مراتب بالاتر ۱۰TB بود، که ممکن است برای برخی از کاربران بیش از حد نیاز باشد. در اینجاست که طرح ذخیره ابری جدید ۵ ترابایتی وارد صحنه شد.
 
این تغییر بی‌سروصدا پس از آن رخ داد که گوگل در سال جاری به قابلیت ذخیره‌سازی رایگان نامحدود فشرده‌سازی‌شده Photos پایان داد، که باعث شد از ویدئوها و عکس‌های بسیاری کاربران ناگهان در معرض بدون محل ذخیره ماندن قرار گیرد. و به اینها اضافه کنید هر آنچه در جیمیل و Drive دارید. در نتیجه، برخی از کاربران گوگل ناچار به خرید طرحهای گوگل وان برای تقویت ظرفیت ذخیره‌سازی‌شان شدند.
 

بهای طرح ۲TB ماهانه حدود ۱۰ دلار است، که برای بسیاری از کاربران کفایت می‌کند، ولی تنها گزینه بعد از آن – تا پیش از این – جهش عظیم به طرح ۱۰TB به قیمت ماهانه حدود ۵۰ دلار بود. طرح ۵TB این خلاء را با ماهانه در حدود ۲۵ دلار، یا با اندکی تخفیف برای طرح یک ساله آن ۲۵۰ دلار، پر می‌کند.
 
همانند طرح ۲ ترابایتی، مشترکان گوگل وان که یک طرح ۵ ترابایتی را خریداری کنند از هر خریدشان از Google Store ده درصد به صورت اعتبار Store دریافت خواهند کرد، به یک VPN برای اسمارتفون‌های اندرویدی دسترسی خواهند یافت، در استفاده از پشتیبانی گوگل در اولویت خواهند بود، و از برخی مزایای دیگر بهره‌مند می‌شوند. 
  بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن