سامسونگ از مشخصات کلیدی حسگر ۲۰۰ مگاپیکسلی ISOCELL HP1 می‌گوید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

حسگر ۲۰۰ مگاپیکسلی ISOCELL HP1 یکی از آخرین نوآوری‌های سامسونگ در حوزه دوربین‌های موبایل است و بازتابی از سیاست‌های شرکت برای جابه‌جا کردن مرز تکنولوژی‌های متداول به‌شمار می‌آید. درحالی‌که حسگر ۲۰۰ مگاپیکسلی شرکت کره‌ای همچنان در مرحله توسعه قرار دارد، اما اطلاعات جسته و گریخته‌ای که از گوشه و کنار به دستمان می‌رسد، این نوید را می‌دهند که شاید بتوانیم به‌زودی تکنولوژی حسگرهای جدید را در آینده‌ای نزدیک ملاقات کنیم.

به لطف ویدیوی کوتاهی که سامسونگ منتشر کرده، حالا اطلاعات کلیدی جدیدی از حسگر ۲۰۰ مگاپیکسلی ISOCELL HP1 به دست می‌آید که مرز انتظارات را از این تکنولوژی تا حدی تعیین می‌کند. حسگر SOCELL HP1 قابلیت‌های متعددی دارد که بر مبنای الگوریتم یادگیری عمیق remosaicing عمل می‌کنند. طبق گفته‌های سامسونگ در این ویدئو، حسگر جدید، قادر به ترکیب پیکسل‌ها (pixel binning) به صورت ۲×۲ است و بنابراین با کوچک کردن میدان دید به همان نسبت، می‌تواند ویدیوهایی با رزولوشن ۸K ضبط کند. علاوه‌براین، حسگر می‌تواند ترکیب پیکسل‌های ۴×۴ را هم انجام دهد که نتیجه آن، دستیابی به رزولوشن ۱۲٫۵ مگاپیکسل خواهد بود.

حسگر ISOCELL HP1 با استفاده از قابلیت‌ها و سیستم‌های جدیدی همچون HDR، Smart ISO، نمونه‌برداری چندگانه و Double Super PD می‌تواند نور بیشتری را به داخل دوربین هدایت کند. قابلیت Double Super PD برای بهتر شدن فوکوس خودکار در حسگر گنجانده شده و نسبت به تکنولوژی Super PD، تعداد پیکسل‌های فوکوس را دو برابر کرده است. چنین تمهیداتی می‌تواند ISOCELL HP1 را در صدر لیست حسگرهای مشابه قرار دهد و با ارائه ۲۰۰ میلیون پیکسل، سنسور ۵۰ مگاپیکسلی ISOCELL GN2 و JN1 را از سر راه بردارد.

در ادامه بخوانید:

سامسونگ امیدوار است بتواند حسگر جدید خود در اختیار تولیدکنندگان متعددی قرار دهد. بر اساس شایعات، احتمالا شیائومی یکی از اولین شرکت‌هایی خواهد بود که از حسگر ۲۰۰ مگاپیکسلی شرکت کره‌ای استفاده می‌کند. بعلاوه، طبیعتا با احتمال زیادی نام گوشی‌های آینده سامسونگ را هم در لیست اولین محصولات مجهز به حسگر جدید خواهیم دید.

شما در مورد حسگر ۲۰۰ مگاپیکسلی سامسونگ چه نظری دارید؟ فکر می‌کنید با وجود پیشگام بودن شرکت کره‌ای در تکنولوژی حسگر برای دوربین گوشی‌های موبایل، شاهد عملکرد خیره‌کننده‌ای از ISOCELL HP1 خواهیم بود یا باز هم با فصل دیگری از بازی مگاپیکسل‌ها طرف هستیم؟

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن