آیا عصر گلکسی نوت به پایان رسیده است؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

سامسونگ با معرفی اولین سری گلکسی نوت، انقلابی در دنیای تلفن‌ هوشمند ایجاد کرد. عصر گوشی‌ هوشمند با نمایشگرهای کوچک آغاز شد؛ اما سری گلکسی نوت سامسونگ شروع‌کننده روند «فبلت» بود. این خانواده جدید به جهانیان نشان داد که «قلم» می‌تواند هنگام کار با گوشی هوشمند مفید باشد. دستگاه‌های گلکسی نوت به‌عنوان پرچم‌داران تقویت‌شده شروع به کار کردند؛ اما در سال‌های اخیر، سامسونگ تفاوت سری گلکسی اس و سری گلکسی نوت را کاهش داده است. امسال این شرکت تصمیم گرفت گوشی هوشمند گلکسی نوت جدیدی به بازار نیاورد تا بدین صورت آینده این خط تولید را تحت کنترل داشته باشد. غول کره جنوبی روی گوشی‌های تاشو و پرچم‌داران معمولی تمرکز خواهد کرد. با توجه به گفته‌های اخیر IceUniverse که یکی از معتمد‌ترین افشاگران است، خانواده گلکسی اس به سری بعدی گلکسی نوت تبدیل خواهد شد و در نتیجه، به احتمال زیاد سال آینده نیز شاهد معرفی دستگاهی از خانواده نوت نخواهیم بود.

به گزارش گیزچاینا، شایعات حاکی از آن است که تولید سری گلکسی نوت از سال گذشته به پایان رسیده؛ اما از این مسئله خبر نداشتیم. حتی اگر حذف گلکسی نوت از گوشی‌های آینده تنها یک ایده برای سامسونگ بود، بحران تراشه به این شرکت در تصمیم‌گیری نهایی کمک کرده است و به نظر می‌رسد سال آینده گلکسی نوت ۲۲ را نخواهیم دید.

در ادامه بخوانید:

اولین قدم برای نزدیک شدن سری گلکسی اس به خانواده گلکسی نوت، پشتیبانی از S Pen در گلکسی اس ۲۱ اولترا بود. جالب اینجا است که اخیرا پشتیبانی از قلم دیجیتال به گلکسی زد فولد ۳ هم رسیده است. در حال حاضر کاربران می‌توانند در دو گوشی هوشمند گلکسی استفاده از S Pen را تجربه کنند.

چندی پیش گزارشی در فضای مجازی منتشر شد که از ثبت نام تجاری Galaxy Flex Note توسط سامسونگ خبر می‌داد و بعضی حدس زده بودند که این مسئله می‌تواند نشانگر بازگشت خانواده گلکسی نوت باشد. گفته می‌شود دستگاه مورد بحث در واقع گوشی هوشمند تاشویی است که از S Pen پشتیبانی می‌کند؛ اما این مشخصات دقیقاً در مورد گلکسی زد فولد ۳ نیز صادق است. عرضه احتمالی این دستگاه، طرفداران گلکسی نوت که اکنون مدت زیادی است نسل جدیدی از این خانواده ندیده‌اند، خوشحال خواهد کرد. گلکسی اس ۲۱ اولترا تفاوت سری گلکسی نوت و گلکسی اس‌ را با باتری عظیم خود و پشتیبانی از S Pen کاهش داده است. گلکسی اس ۲۲ اولترا سال آینده می‌تواند تلفن هوشمند نهایی کسانی باشد که سری گلکسی نوت ۲۱ را از دست داده‌اند.

متأسفانه تنها چیزی که باعث می‌شود گلکسی اس اولترا به‌عنوان جایگزینی برای سری گلکسی نوت در نظر گرفته شود، پشتیبانی از قلم دیجیتال است. البته این دستگاه تنها از S Pen پشتیبانی می‌کند؛ اما همراه با آن عرضه نمی‌شود. اگر کاربران می‌خواهند استفاده از S Pen در گوشی سری گلکسی اس خود را تجربه کنند، باید آن را به‌صورت جداگانه بخرند. البته شاید در آینده تغییراتی در استراتژی سامسونگ پیش بیاید و باعث شود همراه با گوشی‌هایی غیر از سری گلکسی نوت، قلم دیجیتال نیز وجود داشته باشد.

به هر حال باید این مسئله را در نظر گرفت که تمام این موارد حدس و گمان هستند و باید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مطمئن‌تر منتظر بمانیم.

نظر شما همراهان تک تایمز درباره احتمال به پایان رسیدن عصر گلکسی نوت، پادشاه فبلت‌ها چیست؟

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن