دنیای ما در سال ۲۰۳۰ از دید هواوی چه ویژگی هایی خواهد داشت؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،


همه ما گاهی در تصورات خود به این فکر می‌کنیم که آینده به چه شکل خواهد بود و چه فناوری‌های جدیدی راه خود را به جنبه‌های مختلف زندگی ما باز خواهند کرد. ونگ تائو، رییس بخش محصولات و راهکارها ارتباطات و فناوری اطلاعات هواوی در روز ۳۱ شهریور، گزارشی با عنوان «جستجوی بیکران، ورود به آینده» منتشر کرد که در آن به ویژگی‌های احتمالی جهان در سال ۲۰۳۰ اشاره شده است.

 

هواوی این گزارش را طی پروژه پژوهشی در مدت زمان سه سال با تحقیق و تحلیل عمیق روی داده‌های به دست آمده توسط نهادهای معتبری مانند سازمان ملل متحد، مجمع جهانی اقتصاد و سازمان جهانی بهداشت تنظیم کرده است. باید به این نکته اشاره کنیم که بیش از ۱۰۰۰ پژوهشگر با حضور در ۲۰۰۰ سمینار، هواوی را در تحلیل این داده‌ها یاری رسانده‌اند تا تجربیات و پیش‌بینی‌های بهترین متخصصان فناوری از تمام جهان، در یک گزارش گردآوری شود.

 
ابعاد مختلف نگاه هواوی به سال ۲۰۳۰ را باید در هشت زمینه خلاصه کرد؛ این ابعاد گوناگون که از تغذیه تا ساختمان‌سازی را در برمی‌گیرند، چشم‌انداز گسترده‌ای را برای رسیدن به سبک‌ زندگی هوشمندتر، پایدارتر و سازگارتر با محیط زیست ترسیم می‌کنند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

و    ساختمان‌های هوشمند: در دهه آینده اکثر ساختمان‌ها از دسته «بدون کربن» خواهند بود؛ ساختمان‎هایی که در ساخت یا حتی انرژی مورد نیاز آنها هیچ ماده کربنی استفاده یا تولید نمی‎شود. همچنین ظهور پلتفرم‌های اینترنت اشیا پیشرفته‌تر، راه را برای سازگاری خودکار ما با محیط و خلق مکانی مناسب‌تر برای زندگی باز خواهند کرد.

•    حمل و نقل: هواوی پیش‌بینی می‌کند در دهه ۲۰۳۰ میلادی، خودروهای الکتریکی و خودران به تدریج جایگزین مدل‌های دارای موتور احتراق داخلی شوند تا مفهوم رانندگی برای همیشه تغییر کند.

•    پزشکی: با ادامه پیشرفت فناوری و تکامل هر چه بیشتر آن، تمرکز بر مبحث درمان برداشته شده و به جلوگیری از ابتلا به بیماری اختصاص می‌یابد.

•    تغذیه: صنعت غذا بسیار آلاینده است، اما فناوری‌های نو تأثیر این صنعت بر محیط زیست را به حداقل خواهند رساند و احتمالاً رژیم‌های غذایی بر پایه سبزیجات فراگیر خواهند شد. بشر در آینده قادر است به کمک پرینترهای سه بعدی، گوشت‌ مصنوعی تولید کند تا نیاز به بشر به همه گروه‌های هرم غذایی تامین شود.

•    زنگی روزمره: هواوی معتقد است با ورود به دهه ۲۰۳۰، دروازه‌ای از امکانات نامحدود در بخش‌های مراقبت پزشکی، اسکان، غذا و حمل و نقل به روی ما گشوده خواهد شد.

 
هواوی قصد دارد از این پس، نشست سالانه The Smart World 2030 را برای به اشتراک ‌گذاشتن تحقیقات تاثیرگذار و ایده‌هایش در مورد ده سال آینده برگزار کند. این نشست علاوه بر نگاهی آینده نگرانه به پیشرفت‌های فناوری در عصر دیجیتال، به توسعه پایدار جوامع انسانی و چالش‌های اقتصادی ناشی از آن نیز توجه ویژه‌ای خواهد داشت.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن