بی ام و عجله‌ای برای توقف تولید خودروهای درون سوز ندارد –

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

در حالی که مرسدس بنز از سال ۲۰۳۰ تنها خودروهای تمام‌برقی را تولید و روانه‌ی بازار کرده و آئودی نیز تولید خودروهای با پیشرانه‌ی درون‌سوز خود را از ۲۰۳۳ متوقف خواهد کرد اما سومین غول خودروسازی آلمانی یعنی بی ام و هنوز برنامه‌ای برای توقف تولید خودروهای درون‌سوز نداشته و معتقد است که تا پایان کار این نوع از خودروها زمان زیادی باقی مانده است.

مطالب مرتبط:

فرانک وبر، مدیر تولید بی ام و، در مصاحبه با Automotive Europe News اعلام کرد که توقف تولید این نوع از پیشرانه‌ها در آینده‌ی نزدیک صورت نگرفته و ابتدا باید به سوالات مهمی پاسخ داده شود. چه زمانی جامعه آماده‌ی پذیرش خودروهای تمام‌برقی است؟ آیا زیرساخت‌های مورد نیاز برای شارژ خودروها به‌طور کامل آماده است؟ آیا ما آماده‌ی تغییر زیرساخت‌ها و استفاده از انرژی جدید هستیم؟

بی ام و M3 تورینگ

همچنین کارکنان بی ام و همانند بسیاری از شرکت‌های خودروسازی دیگر روی ساخت خودروهای درون‌سوز کار کرده و تجربه‌ی ساخت خودروهای برقی را ندارند. فرآیند آموزش کارکنان برای ساخت‌ این نوع از خودروها به زمان زیادی نیاز داشته و مطمئناً به سرعت امکان‌پذیر نخواهد بود. با این وجود، استاندارد آلایندگی یورو ۷ بی ام و را وادار کرده تا پروزژی توقف استفاده از پیشرانه‌ی درون‌سوز را به‌طور جدی‌تری دنبال کند.

به‌گفته‌ی وبر، بی ام و قصد خروج از بازار خودروهای درون‌سوز و وادارکردن خریداران به استفاده از خودروهای برقی را ندارد چرا که در حال حاضر زیرساخت‌های مورد نیاز این خودروها مانند ایستگاه‌های شارژ آن‌ها به‌ اندازه‌ی کافی وجود ندارد. با این وجود، خودروی Neue Klasse به عنوان اولین خودوی تمام‌برقی بی ام و در سال ۲۰۲۵ روانه‌ی بازار خواهد شد. وبر اعلام کرده که تمام خودروهای سری ۲ تا X7 بر پایه‌ی پلتفرم این خودرو تولید خواهند شد.

نظر شما در مورد خودروهای درون‌سوز چیست؟ آیا حذف این نوع از خودروها از بازار در ۱۰ سال آینده امکان‌پذیر است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Motor1

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن