بزرگ‌ترین تاکسیرانی لندن تمام برقی خواهد شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
بزرگ‌ترین کمپانی تاکسی رانی لندن متعهد شده است که تا سال ۲۰۲۳ تمامی ناوگان حمل و نقل شهری خود را برقی خواهد کرد.
 
به گزارش تک تایمز و به نقل از  Engadget، کمپانی کرایه تاکسی لندنی ادیسون لی متعهد شده است که تمامی ناوگان خودرو‌های مسافربری خود را تا سال ۲۰۲۳ برقی کند. در وب سایت ادیسون لی آمده است که تعداد خودرو‌های فعال این کمپانی در پایتخت بریتانیا بیش از ۴۸۰۰ دستگاه است و محلق شدن سرویس تاکسی کام کب موجب می‌شود که این تاکسی رانی با در اختیار داشتن ۷۰۰۰ خودرو بزرگ‌ترین کمپانی تاکسی رانی لندن باشد.
 
تعداد خودرو‌های بدون انتشار گاز‌های گلخانه‌ای این تاکسی رانی بعد از خرید کام کب به ۶۵۰ دستگاه رسیده است اما این شرکت تصمیم دارد تا در طی همکاری‌‌های صورت گرفته با خودروسازی فلکس واگن، تمامی ناوگان مسافربری خود را تا مدت تعیین شده تمام برقی کند.
 
کمپانی ادیسون لی به منظور جایگزینی خودرو‌های فعلی خود با خودرو‌های بزرگ‌تر فولکس واگن ID.4 مبلغ ۱۶۰ میلیون پوند هزینه خواهد کرد. نسخه استاندارد خودروی ID.4 با باتری لیتیوم یونی ۷۷ کیلووات بر ساعت کار خواهد کرد و برد مسافت آن با هر بار شارژ در حدود ۲۵۰ مایل خواهد بود.
 
 
 
همین مشخصات موجب شده است که خودروی فولکس واگن ID.4 به جای رانندگی جاده‌ای برای مصارف شهری بسیار مناسب‌تر باشد. قدرت موتور این خودرو ۲۰۱ اسب بخار و گشتاور آن ۲۹۹ پوند-فوت است و حداکثر سرعت در نظر گرفته برای آن ۱۰۰ مایل بر ساعت است.
 
این تاکسی رانی کار خود را با افزودن ۴۵۰ خودروی برقی به ناوگان برقی خود تا پایان سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد کرد. سپس این کمپانی تصمیم دارد تا هر ماه ۲۰۰ خودروی دیگر را به این ناوگان اضافه کند تا در طی دو سال تمامی خودرو‌های فعال این شرکت جای خودرو‌های به نمونه‌‌های برقی بدهند. کمپانی یاد شده همچنین برنامه دارد که با استفاده از ۳.۵ میلیون پوندی که برای آینده حمل و نقل سرمایه گذاری کرده است، برای رانندگان خود در سراسر مسیر تحت پوشش زیرساخت‌‌های شارژ خودرو در نظر بگیرد.
 
اگر این کمپانی موفق شود تا در سال ۲۰۲۳ به هدف خود برسد، در این زمینه از رقبایی نظیر اوبر که پیش از این متعهد به برقی کردن ناوگان خود تا سال ۲۰۲۵ شده بودند، پیشی می‌گیرد. علاوه بر این تعداد سفر‌های بدون انتشار گاز‌های گلخانه‌ای در لندن با انجام این کار به ۲۰ هزار در روز می‌رسد که به کمکی بزرگ در جهت رسیدن دولت به اقتصاد خالص صفر خواهد بود. بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن