تاثیر منفی سلبریتی‌ها بر افراد عادی در اینستاگرام

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

طبق تحقیقی که فیس بوک انجام داده، افراد مشهور سبب می‌شوند فالوئرهای اینستاگرامی شان درباره خودشان احساس منفی بیشتری داشته باشند. به طور دقیق‌تر محققان فیس بوک متوجه شدند هرچه کاربر محتوایی که سلبریتی ها در این شبکه به اشتراک می‌گذارند، بیشتر تماشا کند، با احساس منفی بیشتری در نتیجه مقایسه اجتماعی روبرو می‌شود.

همچنین این پژوهش نشان داد نیمی از محتوایی که مردم در اینستاگرام تماشا می‌کنند مربوط به سلبریتی ها است.

به گزارش تک تایمز از مهر، وال استریت ژورنال این تحقیق فیس بوک را فاش کرده که سوالاتی درباره تأثیر سلبریتی ها بر فرهنگ آنلاین به وجود آورده است. تحقیق مذکور «مقایسه اجتماعی در اینستاگرام» نام دارد که در بازه مارس و آوریل ۲۰۲۰ میلادی انجام شده است. طی این پژوهش از بیش از ۱۰۰ هزار نفر در ۹ کشور از جمله آمریکا، استرالیا و برزیل سوالاتی پرسیده شده است.

کوین مک آلیستر سخنگوی فیس بوک می‌گوید: هرچند از پاسخگویان به سوالات این پژوهش خواسته نشده بود تا به حساب‌های کاربری افراد خاصی اشاره کنند، اما محققان متوجه شدند افرادی که دچار سطح بالا یا پایینی از احساس منفی ناشی از مقایسه اجتماعی در اینستاگرام شده‌اند، به طور مرتب از حساب‌های برخی سلبریتی ها بازدید می کرده‌اند.

او اعلام می‌کند این یافته‌ها معقولانه به نظر می‌رسد زیرا برخی از سلبریتی ها بیش از ۳۰ میلیون فالوئر دارند.

محققان فیس بوک در این پژوهش اشاره کردند بودند که شرکت می‌تواند با همکاری سلبریتی ها کمپین‌هایی برای کاهش احساس منفی ناشی از مقایسه اجتماعی راه بیندازد.

یافته‌های این تحقیق از آن جهت اهمیت دارد که اینستاگرام به گسترش پدیده اینفلوئنسرهای اجتماعی کمک کرده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن