تماشا کنید: رقابت تسلا مدل ۳ پلید و اونتادور SVJ

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

در حالی که در گذشته خودروهای برقی به سرعت پایین معروف بودند اما امروزه برخی از این خودروها در بین سریع‌ترین خودروها جهان قرار گرفته‌ و بیشتر آن‌ها برای رسیدن به شتاب ۶۰ مایل به کمتر از ۳ ثانیه نیاز دارند. بدون شک تسلا تا به حال برخی از سریع‌ترین خودروهای برقی موجود را تولید کرده و خودرهای این شرکت در بسیاری از مسابقات از رقبای خود عملکرد بهتری را به ثبت رسانده‌اند.

مطالب مرتبط:

تسلا مدل ۳ پلید یکی از این خودروها بوده و در واقع بسیاری از خودروهای مسابقه‌ای درون‌سوز هنوز نتوانسته‌اند تا در یک مسابقه‌ی درگ این خودرو را شکست بدهند. این خودرو در جدیدترین مسابقه‌ی درگ خود به مصاف گاو خشمگین اونتادور SVJ رفته و موفق شده تا با فاصله‌ای قابل توجه این خودروی قدرتمند لامبورگینی را شکست دهد.

رقابت تسلا مدل 3 و اونتادور SVJ

اونتادور SVJ از پیشرانه‌ی ۶.۵ لیتری V12 بهره برده که توان ۷۵۹ اسب بخار (۵۵۸ کیلووات) و گشتاور ۵۳۰ پوندفیت (۷۱۹ نیوتون‌متر) را تولید می‌کند. این خودرو از جعبه‌دنده‌ی شش‌سرعته استفاده کرده و توان خود را به تمام چرخ‌های خودرو انتقال می‌دهد. خودروی تسلا مدل ۳ پلید نیز از ۳ پیشرانه‌ی برقی استفاده کرده و مجموع توان‌ این سه پیشرانه ۱.۰۲۰ اسب بخار (۷۶۰ کیلووات) و مجموع گشتاور آن‌ها ۱.۰۵۰ پوندفیت (۱.۴۲۰ نیوتون‌متر) می‌باشد. با این وجود، وزن خودروی تسلا ۴.۷۶۶ پوند (۲.۱۶۲ کیلوگرم) بوده و از خودروی ۳.۴۷۸ پوندی (۱.۵۷۷ کیلوگرم) SVJ سنگین‌تر است.

تسلا مدل ۳ پلید با وجود سنگین‌تر بودن، به سادگی اونتادور SVJ را پشت سر گذاشت و حتی در صورتی که SVJ چند ثانیه زودتر از مدل ۳ پلید مسابقه را آغاز می‌کرد، به احتمال زیاد باز هم در پایان از قدرت بی‌نظیر پیشرانه‌‌های خودروی رقیب شکست می‌خورد. این در حالی است که ابرخودروی لامبورگینی ۵۰۰.۰۰۰ دلار قیمت‌گذاری شده و سواری برقی شرکت تسلا تنها ۱۳۰.۰۰۰ دلار قیمت دارد.

نظر شما در مورد خودروی تسلا مدل ۳ پلید چیست؟ به‌نظر شما کدام خودرو می‌تواند به روند پیروزی‌های این سواری برقی در مسابقات درگ پایان دهد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Motor1

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن