گوگل بیشترین کلمه جستجوشده در مرورگر بینگ بوده است –

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

کمیسیون اروپا در تابستان سال ۲۰۱۸ گوگل را به علت وادارکردن شرکت‌های متقاضی سیستم‌عامل اندروید به استفاده از موتور جستجو و مرورگر خود ۵ میلیارد دلار جریمه کرد. این کمیسیون همچنین اعلام کرده بود که گوگل در ازای استفاده‌ی این شرکت‌ها از موتور جستجوی خود، مبلغی را به آن‌ها پرداخت کرده و اجازه‌ی فروش گوشی‌هایی که از نسخه‌های تاییدنشده‌ی اندروید استفاده می‌کردند را نمی‌داده است. کمیسیون اروپا این اقدامات گوگل را ضدرقابتی و انحصارطلبانه دانسته و تلاش کرده تا با وضع جریمه‌ای سنگین، این شرکت را نسبت به اهمیت این موضوع آگاه سازد.

مطالب مرتبط:

همچنین قبل از اعلام این جریمه، کمیسیون اروپا گوگل را مجبور کرد تا به شرکت‌های سازنده‌ی گوشی اجازه‌ی استفاده از موتورهای جستجو و مرورگرهای شخص ثالث را بدهد. به‌گزارش بلومبرگ، گوگل در تلاش است تا جریمه‌ی ۵ میلیارد دلاری و برچسب رفتار ضدرقابتی را از سوابق خود حذف کند.

بینگ

آلفونسو لامادرید، یکی از وکلای شرکت گوگل، روز سه‌شنبه در دادگاه عمومی کمیسیون اروپا اعلام کرد که گوگل مدارکی را در اختیار دادگاه گذاشته که نشان‌ می‌دهد کلمه‌ی “گوگل” با اختلافی بسیار زیاد بیش از دیگر کلمات در مرورگر بینگ جستجو شده است. مرورگر بینگ متعلق به شرکت مایکروسافت بوده و لامادرید با این اقدام سعی داشته تا به محبوبیت بیشتر موتور جسنتجوی گوگل نسبت به دیگر رقبا اشاره داشته باشد.

لامادرید همچنین اعلام کرده که کاربران با انتخاب خود از مرورگر و موتور جستجوی گوگل استفاده کرده و آن‌ها هرگز به این کار وادار نشده‌اند. سهم گوگل از بازار موتورهای جستجو بیش از دیگر رقبا بوده و آمار نشان می‌دهد که ۹۵ درصد از کاربران ترجیح می‌دهند تا از موتور جستجوی این شرکت استفاده کنند.

نظر شما در مورد موتور جستجوی گوگل چیست؟ آیا موتور‌های جستجوی دیگر شرکت‌ها توان رقابت با موتور جستجوی گوگل را دارند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: PhoneArena

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن