شایعه؛ اپل احتمالا در آیفون ۱۴ همچنان از ناچ استفاده خواهد کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

شنیده‌ها حاکی از آن است که اپل قصد دارد نسل بعدی گوشی‌های هوشمندش را با تغییرات درخورتوجهی همراه کند و ظاهرا یکی از تغییرات محتمل به حذف بریدگی از قسمت فوقانی نمایشگر آیفون‌ها مربوط می‌شود. بااین‌حال، شایعه‌ای جدید نشان می‌دهد که اهالی کوپرتینو ممکن است تصمیم دیگری درقبال این موضوع اتخاذ و یک سال دیگر نیز از ناچ برای پنهان‌کردن آرایه فیس‌آی‌دی استفاده کنند.

مینگ‌چی کو پیش‌تر گزارش داده بود که حداقل مدل‌های پرو آیفون ۱۴ طراحی جدید مبتنی‌بر حفره دارند. دراین‌میان، جان پراسر نیز رندرهایی منتسب به طراحی آیفون ۱۴ منتشر کرده که درواقع هم‌سو با گزارش کو و مُهر تأییدی بر آن است. اکنون پستی در شبکه اجتماعی ویبو منتشر شده است که ادعا می‌کند بعید است اپل ناچ را کاملا با حفره جایگزین کند و درعوض آیفون ۱۴ ممکن است بریدگی کوچک‌تری از مدل‌های کنونی داشته باشد.

اپل امسال در خانواده آیفون ۱۳ پس از چهار نسل متمادی ناچ را با تغییر طراحی و چیدمان اجزای فیس‌آی‌دی کمی کوچک‌تر کرد؛ بنابراین، کاملا محتمل است کوپرتینو‌یی‌ها این بخش را در سال آینده تغییر ندهند. همچنین همان‌طور که مینگ‌چی کو می‌گوید، این احتمال وجود دارد که اپل تغییرات طراحی و استفاده از حفره را تنها به مدل‌های پرو محدود کند و مدل‌های استاندارد همچنان با همان ناچ مشابه خانواده آیفون ۱۳ عرضه شوند.

به‌گفته مینگ‌چی کو، اپل با حذف ناچ احتمالا آرایه فیس‌آی‌دی را به زیر نمایشگر منتقل خواهد کرد؛ اما مشخص نیست چگونه به این مهم دست خواهد یافت و عملکرد حسگرها در زیر نمایشگر چقدردقیق خواهد بود.

شایعه امروز در ویبو ادعا می‌کند که در نسل آینده گوشی‌های آیفون تاچ‌آی‌دی با نمایشگر ادغام نخواهد شد؛ بدین‌معنی که فیس آی‌دی ممکن است همچنان تنها گزینه احراز هویت بیومتریک برای کاربران آیفون ۱۴ باشد. مینگ‌چی کو نیز معتقد است کوپرتینویی‌ها احتمالا در سال ۲۰۲۳ از حسگر تاچ‌آی‌دی ادغام‌شده با نمایشگر استفاده می‌کنند. از قرار معلوم، اپل درصدد است دوربین واید آیفون ۱۴ را به حسگر ۴۸ مگاپیکسلی مجهز کند؛ در‌حالی‌که سال‌ها بر استفاده از حسگرهای ۱۲ مگاپیکسلی پایبند بوده است.

برای مطالعه تمام مقالات مرتبط با آیفون به این صفحه مراجعه کنید.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن