تسلا به پرداخت بیش از ۲۳۰ هزار دلار به مالک چینی مدل S محکوم شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

مالک چینی خودروی الکتریکی دست دوم تسلا مدل S با موفقیت از خودروساز برقی آمریکایی شکایت کرد و این شرکت را تحت پیگرد قانونی قرار داد. به گزارش Carscoops به نقل از الجزیره، دادگاهی در پکن به این نتیجه رسید که تسلا وضعیت خودروی مدل S دست دوم را که توسط هان چائو به مبلغ ۳۷۹,۷۰۰ یوان (۵۸,۷۰۰ دلار) خریداری شده بود، اشتباه بیان کرده است.

تسلا مدل اس / Tesla Model S قرمز در کنار ساختمان

تحقیقات نشان داد که این خودرو قبل از فروش به هان و پس از تصادف، تعمیرات اساسی را پشت سر گذاشته است. دادگاه به تسلا دستور داد هزینه خودرو را پس بدهد و خسارت سه برابر قیمت خرید را بپردازد و در نتیجه مجموع پرداختی آن از ۱٫۵ میلیون یوان (۲۳۲,۶۰۰ دلار) فراتر می‌رود.

ژانگ شیائولینگ، شریک شرکت حقوقی هائودونگ، در این زمینه گفت:

این حکم می‌تواند نقطه عطفی در حمایت از حقوق مصرف‌کننده در برابر شرکت‌های بزرگ تلقی شود. این مورد ممکن است اعتماد مصرف‌کنندگان را که با وضعیت مشابه رو‌به‌رو هستند، افزایش بدهد و احتمالاً پیروان بیشتری به همراه خواهد داشت.

در ادامه بخوانید:

با وجود حکم دادگاه، نبرد چائو و تسلا هنوز به پایان نرسیده است. پس از آن‌که چائو در حساب ویبو خود تسلا را به دروغ‌گویی متهم کرد، خودروساز آمریکایی از او به خاطر آسیب زدن به دو خودرو و تهمت علیه شرکت شکایت کرد. چائو ادعا می‌کند که تسلا بیش از ۵٫۸۵ میلیون یوان (۹۰۷ هزار دلار) غرامت از او می‌خواهد و از دادگاه خواسته دارایی‌های او را مسدود کند.

چائو پس از آن‌که شرکت آمریکایی او را به‌عنوان سازمان‌دهنده اعتراض در نمایشگاه خودروی شانگهای معرفی کرد، تسلا را تحت پیگرد قانونی قرار داد. در این نمایشگاه، زنی با داد و فریاد شروع به شکایت از تسلا به دلیل رسیدگی نکردن به شکایتش درباره‌ی تسلا مدل ۳ کرد و ویدیوی این صحنه به یکی از پربازدیدترین محتواها در شبکه‌های مجازی تبدیل شد.

تسلا مدل اس / Tesla Model S قرمز در جاده

هان چائو در حساب ویبوی خود نوشت:

یک مدیر واقعی هیچ‌گاه از بی‌عدالتی یا رقابت وحشتناک مرعوب نمی‌شود؛ مهم نیست چقدر پرزرق‌وبرق و قوی به نظر برسد. کار درست همیشه درست و کار اشتباه همیشه اشتباه است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن