مایکروسافت با ویندوز ۱۱ به دنبال شکل‌دهی دنیای کار مشترک است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

ویندوز ۱۱، به عنوان جانشین سیستم عامل ویندوز ۱۰ و نخستین ورژن کامل جدید یک سیستم عامل مایکروسافت از زمان عرضه ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۱۵، دربرگیرنده مجموعه‌ای از قابلیت‌هاست که برای تسهیل همکاری در دنیای کار ترکیبی (هیبریدی) ارائه شده‌اند، زمینه‌ای که مدیران اجرائی مایکروسافت مکررا در طی ارائه‌ها به آن اشاره کرده‌اند.

 

به گزارش تک تایمز از شماران سیستم به نقل سیودایو، وانگوی مک‌کلوی، مدیر بخش Microsoft 365 در شرکت مایکروسافت گفت: «ویندوز ۱۱ سیستم عامل برای کار ترکیبی است. ما برای ارائه تجربیات جدید، آشنا و انعطاف‌پذیری که با شیوه کار شما همخوانی داشته باشند به سختی تلاش کرده‌ایم».

 

تمرکز ویندوز ۱۱ بر کار ترکیبی و بهره‌وری سازمانی با گنجاندن ابزارهای جدید به نام Snap Layouts، Snap Groups  و Desktops مشهود هستند. این سه ابزار برای کاربران امکان گروه‌بندی اپلیکیشن‌های ویژه و ویندوز در کنار یکدیگر، سازماندهی و سفارشی‌سازی محل‌های کار مطابق با وظایف و اهداف مشخص، را فراهم می‌آورند.

 

این نسخه جدید سیستم عامل مایکروسافت در زمانی پا به عرصه وجود می‌گذارد که ChromeOS و MacOS به طرز فزاینده‌ای در کاربردهای سازمانی مشاهده می‌شوند. مایکروسافت قصد دارد تا با ویندوز ۱۱ به چاره‌جویی برای چالشهای کار ترکیبی بپردازد و فصل بعدی را در تاریخ خود به عنوان یک ویژگی محوری حوزه تکنولوژی سازمانی پایه‌ریزی کند.

 

ویندوز 11

به عنوان مثال، تسک‌بار این سیستم عامل جدید دربرگیرنده یک پنجره چت از Microsoft Teams است، و قابلیت‌های جدیدی را افزوده است، که دربرگیرنده بی‌صدا کردن یا باصدا کردن میکروفون و اشتراک‌گذاری دسکتاپ یا یک اپلیکیشن از تسک‌بار دسکتاپ است.

جی پی گروندر، نایب رییس و تحلیلگر ارشد در موسسه فارستر، گفت که جایگاه مرکزی این ابزار چت «برای این است که امکان بهبود شرایط کار توزیع‌شده فراهم شود».

 

گروندر در یک ایمیل گفت: «این نوآوری تطابق زمانی مناسبی با شرایط شیوع کووید[-۱۹] در دنیا پیدا کرده است که باعث اثبات(مجدد) محوریت PC در آینده کار و زندگی دیجیتال شده است. اینکه آیا این ویژگی‌ها مورد استقبال کارکنان قرار خواهند گرفت یا نه را زمان مشخص خواهد کرد، ولی به هر حال آنها مشخصا با دنیای جدید کار ترکیبی تطابق داده شده‌اند».

 

بنا بر اعلام موسسه گارتنر، بیش از ۲۵۰ میلیون PC که در سال ۲۰۲۰ عرضه شدند به نرم‌افزار ویندوز مجهز بوده‌اند، در حالی که، در همین مقطع زمانی، MacOS بر روی تنها ۲۲ میلیون کامپیوتر نصب شده بود.

  

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن