مایکروسافت یکی از بزرگترین حملات DDoS تاریخ را دفع کرد –

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

مایکروسافت به‌تازگی موفق شده تا با استفاده از سرویس پردازش ابری آژور (Azure) از حمله‌ی DDoS به یکی از کاربران خود جلوگیری کند. این حمله‌ی ۲.۴ ترابیت بر ثانیه‌ای یکی از بزرگ‌ترین حملات محروم‌سازی از سرویس در تاریخ بوده و خوشبختانه مایکروسافت توانسته تا آن را دفع کند.

امیر دهان، مدیر برنامه ارشد سرویس آژور اعلام کرد که این حمله در اواخر ماه آگوست صورت گرفته و ترافیک آن از حدود ۷۰.۰۰۰ منبع از کشورهای آسیا-اقیانوسیه از جمله مالزی، ویتنام، تایوان، ژاپن، چین و آمریکا ارسال شده است. این حمله‌ی وسیع در سه مرحله‌ صورت گرفته و حدود ۱۰ دقیقه به‌طول انجامیده است. در اولین مرحله، ترافیک ۲.۴ ترابیت بر ثانیه به سمت سرورهای این شرکت ارسال شد و این عدد برای مراحل بعدی به ترتیب ۰.۵۵ ترابیت بر ثانیه و ۱.۷ ترابیت بر ثاانیه بوده است.

مایکروسافت یکی از بزرگترین حملات DDoS تاریخ را دفع کرد

حملات DDoS حجم وسیعی از ترافیک را به سمت سرورهای وب‌سایت و یا سرویس مورد نظر ارسال کرده و آن‌ها را به‌طور کلی از دسترس خارج می‌کنند. این حملات معمولاً توسط مجموعه‌ای از بات‌های آلوده به بدافزار انجام شده که هکرها آن‌ها را کنترل می‌کنند.

به‌گفته‌ی آقای دهان، بزگر‌ترین حمله‌ی DDoS به مایکروسافت تا پیش از این مربوط به حمله‌ی ۱ ترابیت بر ثانیه‌ای سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۰ بوده است. آمار نشان می‌دهد که این نوع حملات در سه‌ماهه‌ی پایانی سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته با افزایش ۲۵ درصدی روبه‌رو بوده است. سرویس پردازش ابری مایکروسافت آژور، که توانایی دفع ده‌ها ترابیت حمله‌ی DDoS را دارد، در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۱ موفق شده بود تا یک حمله‌ی ۶۲۵ مگابیتی را نیز دفع کند.

منبع: TechSpot

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن