ویژوال استودیو ۲۰۲۲ با تغییرات جدید و مدرن در راه است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

مایکروسافت قرار است ویژوال استودیو ۲۰۲۲ را در تاریخ ۱۷ آبان (۸ نوامبر) عرضه کند. این نسخه جدید دارای بهبودهای زیادی نسبت به نسخه ۲۰۱۹ خواهد بود که از آن جمله می‌توان به پشتیبانی از .NET 6 و C++ 20، عملکرد بهتر برای دیباگر هسته و پشتیبانی از چت متنی در جریان فصل برگزاری Live Share اشاره کرد. این نسخه همچنین قابلیت‌های خوبی برای موتور IntelliCode، بهببودهایی برای جستجوی کدها و یک روش جدید برای بررسی درخواست‌های ارسالی از پلتفرم‌هایی مانند GitHub خواهد داشت.

مطالب مرتبط:

نسخه پیش‌نمایش ویژوال استودیو ۲۰۲۲ مدتی است که برای ویندوز و مک قابل‌دسترس است و مایکروسافت حالا در یک پست وبلاگی برخی از تغییرات مهم رابط کاربری این محیط توسعه یکپارچه (IDE) را اعلام کرده است.

ویژوال استودیو ۲۰۲۲

به گفته مایکروسافت، ویژوال استودیو ۲۰۲۲ دارای آیکون‌های جدید و مدرنی خواهد بود که این آیکون‌ها را بعد از بحث‌های زیاد با توسعه‌دهندگان و بررسی بازخودرهای آن‌ها نهایی کرده است.

مایکروسافت همچنین گفته است که معیار پذیرش آیکون‌های جدید برای ویژوال استودیو ۲۰۲۲ سه پارامتر سازگاری، خوانایی و آشناپذیری بوده است که شامل مواردی مانند گذاشتن آیکون‌ها در جای درست خودشان، استفاده از رنگ برای شناسایی نقاط مرجع و حفظ رنگ‌ها و علایم قبلی بوده‌اند.

ویژوال استودیو ۲۰۲۲

مایکروسافت همچنین به‌خاطر اینکه تم تاریک نسبت به تم روشن محبوبیت زیادی در بین توسعه‌دهندگان داشت، کنتراست رنگ‌ را در محیط برنامه‌نویسی طوری تنظیم کرده تا طراحی آن برای افرادی که تم تاریک را ترجیح می‌دهند قابل‌دسترس‌تر باشد. همچنین توسعه‌دهندگان می‌توانند تم ویژوال استودیوی ۲۰۱۹ را دانلود و از آن به‌صورت افزونه در نسخه جدید استفاده کنند.

ویژوال استودیو ۲۰۲۲

از طرف دیگر، رنگ‌های اکسنت ویژوال استودیو ۲۰۲۰ شدت کمتری نسبت به نسخه قبلی دارند و فونت Cascadia Mono هم به‌عنوان فونت پیش‌فرض این نسخه انتخاب شده است. در هرحال، مجموعه این تغییرات باعث شده تا ویژوال استودیو ۲۰۲۲ یک ظاهری مدرن داشته باشد و کار کردن با آن خوشایند و راحت‌تر باشد.

نظر شما درباره نسخه ۲۰۲۲ ویژوال استودیو چیست؟ آیا طراحی و رابط کابری آن را می‌پسندید؟ در بخش دیدگاه‌ها نظرات خود را با در میان بگذارید.

منبع: Neowin

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن