گزارش مسئولان از حمله به سامانه سوخت قانع کننده نیست

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: گزارش مسئولان درباره اختلال سامانه سوخت کلی، ناقص و نامتقاعد کننده بود و اعضای کمیسیون پاسخ سوالاتشان را دریافت نکردند.

به گزارش تک تایمز مرتضی محمودند در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به توضیحات مسئولان سازمان پدافند غیرعامل و سایر مسئولان در کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره اختلال سامانه سوخت کشور گفت: این نشست که با حضور تمام مسئولین مربوطه برگزار و گزارشات واصله درباره علل رخ دادن این حادثه بررسی شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: گزارشات ارائه شده پاسخگوی سوالات مطرح شده از سوی اعضای کمیسیون نبود لذا به نظر می‌رسد که جای بیشتری برای بررسی این حادثه وجود دارد.

      در این زمینه بخوانید:

      – آسیب‌پذیری شرکت توزیع سوخت اطلاع داده شده بود

      – اختلال در جایگاه‌های بنزین نتیجه حمله سایبری یک کشور خارجی بود

وی افزود: به منظور پاسخگویی واحد درباره حملات سایبری به زیرساخت‌های کشور نیازمند به حوزه‌بندی هستیم لذا باید در بحث سازماندهی تشکیلات، تجدید نظر کنیم.

محمودوند بیان کرد: دستگاه‌های مختلف کشور هر یک دارای پتانسیل‌های بالایی هستند اما باید تحت یک سازمان مرکزی قرار بگیرد تا قادر به پیگیری مشکلات کشور در حوزه سایبری و پاسخگویی واحد باشند.

وی ابراز کرد: یکی از معضلات امروز دستگاه‌های اجرایی ارائه گزارش‌های کلی است و نمی‌تواند اهمیت موضوع و راه حل آن را ارائه کند به همین خاطر پاسخ مسئولان درباره اختلال سامانه سوخت برای کمیسیون امنیت کامل و قانع کننده نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: با همفکری، اتحاد و استفاده از تمام ظرفیت‌های علمی دانشگاه‌ها در راستای دفاع از زیرساخت‌های کشور گام برداریم.

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن