اندروید ۱۲L، تازه‌ترین تلاش گوگل در عرصه تبلت‌ها

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

گوگل از نسخه جدیدی از اندروید به نام اندروید ۱۲L، با نگاهی به نمایشگرهای بزرگ، رونمایی کرد. این شرکت از یک سو می‌گوید که در اندروید ۱۲L «یک قابلیت ویژه حذف شده است»، و از سوی دیگر گفته است که اندروید ۱۲L «یک سیستم عامل بهینه‌سازی‌شده برای نمایشگرهای بزرگ» است. گوگل همچنین اعلام کرد که اندروید ۱۲L «پالایشی در رابط کاربری سیستم» اندروید ۱۲ انجام داده است، که باعث شده تا اندروید ۱۲ برای آینده موج بعدی نمایشگرهای بزرگ و تغییرشکل دستگاه‌های صفحه‌بزرگ آماده باشد.  

 

به گزارش تک تایمز و به نقل از اسلش‌گیر، این نسخه از این جنبه منحصر‌به‌فرد است که گوگل در حال حاضر دستگاهی ندارد که مجهز به سخت‌افزار کاملی باشد که این نرم‌افزار بر روی آن اجرا شود. در حالت نرمال، گوگل نسخه جدیدی از اندروید را نشان می‌دهد، سپس نرم‌افزار مذکور را در یک Developer Preview (پیشنمایش توسعه‌دهنده) منتشر می‌کند تا دستگاههایی همچون گوشی Pixel بتوانند این سیستم‌عامل را برای عموم اجرا کنند.

 

از آنجا که در حال حاضر هیچ دستگاه اندروید ۱۲ صفحه‌بزرگی وجود ندارد که گوگل بتواند برای این نرم‌افزار هدف قرار دهد، این شرکت آن را برای توسعه‌دهندگان به عنوان یک شبیه‌ساز با Android Studio منتشر کرده است. به این ترتیب یک توسعه‌دهنده این سیستم‌عامل را به صورت یک دستگاه مجازی بر روی کامپیوتر دستکتاپش، با نرم‌افزار Device Manager گوگل، اجرا کند.

 

عجیب آنکه از مستندات گوگل برای این شبیه‌ساز اینگونه پیداست که کاربر گزینه Pixel C را در طبقه‌بندی Tablet برای یک دستگاه تست مجازی جدید انتخاب می‌کند. همچنین توسعه‌دهنده می‌تواند گزینه ۷.۶ اینچی تاشو با نمایشگر بیرونی (۷.۶inch Fold-in with outer display) را نیز در طبقه‌بندی گوشی انتخاب نماید. از همین‌ها می‌توان به طور بالقوه حدس زد که گوگل قرار است از آن برای نخستین دستگاه تاشو خود استفاده کند – ولی گوگل هنوز به واقعیت پیوستن چنین دستگاهی را تایید نکرده است.

 

توسعه‌دهندگان از هم‌اکنون می‌توانند به صفحه مستندات اندروید ۱۲L مراجعه کنند تا از مزیت دسترسی زودهنگام پیش از رونمایی رسمی‌تر آن در اوائل سال ۲۰۲۲ بهره‌مند شوند. علاقه‌مندان امیدوارند که این بار دیگر تجربه به‌هم‌ریخته Android 3.0 Honeycomb تکرار نشود که در آن سازندگان دستگاهها و توسعه‌دهندگان برای استفاده از قابلیتهای “tablet” برای اسمارتفون‌هایشان، فارغ از سایز نمایشگر، تلاش می‌کردند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن