ماه‌گرفتگی بر فراز آسمانخراش

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، چرا ماه در بالای این ساختمان قرار گرفته است؟ چون از قبل برای چنین لحظه‌ای برنامه‌ریزی شده است. عکاس نجومی ما به برنامه‌ریزی دقیقی نیاز داشت – از جمله اینکه دقیقاً کجا دوربین را قرار دهد و دقیقاً چه زمانی عکس بگیرید – تا […]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
چرا ماه در بالای این ساختمان قرار گرفته است؟ چون از قبل برای چنین لحظه‌ای برنامه‌ریزی شده است. عکاس نجومی ما به برنامه‌ریزی دقیقی نیاز داشت – از جمله اینکه دقیقاً کجا دوربین را قرار دهد و دقیقاً چه زمانی عکس بگیرید – تا این برهم‌نهی خیره‌کننده را ایجاد کند.
 
تک‌تصویر برگزیده امروز در ساعات اولیه صبح روز ۱۹ نوامبر و در نزدیکی اوج ماه‌گرفتگی جزئی که هنگام عبور ماه از سایه زمین رخ می‌داد، گرفته شده است. در آن زمان، تقریباً کل ماه – یعنی ۹۹،۱ درصد از مساحت آن – در تاریکترین قسمت سایه زمین قرار داشت. بنای مربوطه هم ساختمانی در شیلی است که اتفاقاً بلندترین آسمانخراش در آمریکای جنوبی هم هست و Gran Torre Santiago نام دارد. اگرچه کل ماه‌گرفتگی شش ساعت به طول انجامید، اما این تصویر باید در عرض چند ثانیه گرفته می‌شد تا هم‌ترازی میان ماه و ساختمان ایجاد شود؛ چرا که چرخش زمین خیلی زود ساختمان را از حالت هم‌ترازی نسبت به ماه خارج کرد.
 

ماه‌گرفتگی بعدی زمین ماه‌گرفتگی کامل خورشید خواهد بود که در روز ۴ دسامبر سال جاری میلادی رخ خواهد داد؛ اما تنها در نیمکره جنوبی زمین قابل مشاهده خواهد بود. بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر