سونی تولید سری دوربین‌های عکاسی a7 II و a6400 را متوقف کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، شرکت ژاپنی سونی هفته‌ی گذشته با انتشار بیانیه‌ای به اطلاع مصرف‌کنندگان محصولاتش رساند که به‌دلیل کمبود جهانی نیمه‌هادی‌ها، خط‌تولید ۵ مدل دوربین عکاسی حرفه‌ای و یک ابزار جانبی را متوقف کرد. در بیانیه‌ی رسمی سونی، اعلام شده است که در ۱۹ نوامبر ۲۰۲۱ (۲۸ […]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

شرکت ژاپنی سونی هفته‌ی گذشته با انتشار بیانیه‌ای به اطلاع مصرف‌کنندگان محصولاتش رساند که به‌دلیل کمبود جهانی نیمه‌هادی‌ها، خط‌تولید ۵ مدل دوربین عکاسی حرفه‌ای و یک ابزار جانبی را متوقف کرد.

در بیانیه‌ی رسمی سونی، اعلام شده است که در ۱۹ نوامبر ۲۰۲۱ (۲۸ آبان ۱۴۰۰)، این شرکت پذیرش سفارش محصولاتی ازقبیل سری دوربین‌های عکاسی a7 II، سری دوربین‌های عکاسی a6400، دوربین‌های عکاسی a6100 (فقط در رنگ مشکی)، دوربین فیلم‌برداری PXW-Z190 4K و میکروفون سونی ECM-B1M را متوقف کرده است.

در ادامه بخوانید:

سونی درادامه‌ی بیانیه‌اش اظهار می‌کند که تمامی سفارش‌های ثبت‌شده تا پایان روز ۱۹ نوامبر را در نوبت ارسال قرار خواهد داد؛ هرچند ممکن است تحویل محصولات با اندکی تأخیر همراه باشد. علاوه‌براین، در اطلاعیه‌ی سونی درباره‌ی امکان راه‌اندازی مجدد خط‌تولید این محصولات عنوان شده است که سونی در دوره‌های زمانی مختلف وضعیت موجودی تأمین‌کننده‌های قطعات را زیرنظر خواهد گرفت تا درصورت امکان، این محصولات را به خط‌تولید بازگرداند.

گفتنی است سونی، تنها شرکتی نیست که با مشکل کمبود تراشه دست‌وپنجه نرم می‌کند و تقریبا تمام محصولات حوزه‌ی های‌تِک درگیر این مشکل هستند که درنهایت به افزایش قیمت‌ها منجر خواهد شد.

با اینکه سری دوربین‌های a7 II و a6400 و ۶۱۰۰ چندین سال است معرفی شده و جای خود را در بازار پیدا کرده‌اند، همچنان برای افرادی که قصد دارند تجهیزات حرفه‌ای و درعین‌حال مقرون به‌صرفه تهیه کنند، گزینه‌ی مناسبی به‌شمار می‌روند؛ زیرا در این چند سال، قیمت این محصولات کاهش چشمگیری یافته است و در رقابت با سایر دوربین‌های حرفه‌ای عکاسی، هنوز جایگاه اختصاصی خود را دارند.

دیدگاه شما کاربران تک تایمز درباره‌ی امکان بازگشت خط‌تولید این دوربین‌های پرطرفدار چیست؟

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر