فیسبوک حساب‌های درمعرض هک‌شدن را به استفاده از احراز هویت دومرحله‌ای مجبور می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، به‌نقل‌ از Reviewgeek، فیسبوک برای ایمن نگه‌داشتن برخی حساب‌های در‌معرض خطر، برنامه‌ی Protect خود را به‌روز می‌کند و به‌زودی کاربران ثبت‌نام‌شده را مجبور خواهد کرد تا احراز هویت دومرحله‌ای (۲FA) را فعال کنند. حساب‌ها‌ی پرخطر سیاست‌مداران، فعالان حقوق بشر، روزنامه‌نگاران و سایر کاربران مشهور […]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

به‌نقل‌ از Reviewgeek، فیسبوک برای ایمن نگه‌داشتن برخی حساب‌های در‌معرض خطر، برنامه‌ی Protect خود را به‌روز می‌کند و به‌زودی کاربران ثبت‌نام‌شده را مجبور خواهد کرد تا احراز هویت دومرحله‌ای (۲FA) را فعال کنند. حساب‌ها‌ی پرخطر سیاست‌مداران، فعالان حقوق بشر، روزنامه‌نگاران و سایر کاربران مشهور را شامل می‌شود.

در چند ماه آینده، فیسبوک اجرای این قانون را در سراسر جهان آغاز خواهد کرد و به آن نیاز خواهد داشت. از اواسط تا اواخر فوریه‌ی ۲۰۲۲، استفاده از احراز هویت دو‌مرحله‌ای برای حساب‌های درمعرض خطر هکرهای مخرب ابتدا برای کاربران آمریکایی اعمال خواهد شد.

این شرکت استفاده از برنامه‌های احراز هویت شخص ثالث را توصیه می‌کند و می‌گوید که در تلاش است تا ثبت‌نام و استفاده از ۲FA را تاحدممکن بدون دردسر برای این گروه از افراد با ارائه‌ی تجربه کاربری و پشتیبانی بهتر انجام دهد. فیسبوک اعلام کرد که می‌داند برای متقاعدکردن همه‌ی کاربران به زمان نیاز دارد؛ به‌ویژه بسیاری از کاربرانی که اغلب به حساب‌های خود در این پلتفرم دسترسی ندارند.

فیسبوک اولین‌بار در سال ۲۰۱۸ برنامه‌ی Protect را آزمایش کرد و قبل از انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده‌ی آمریکا آن را به سیاست‌مداران آمریکایی پیشنهاد داد. با گذشت زمان، اکنون این شرکت در حال گسترش برنامه‌ی مذکور به سایر کاربران در‌معرض خطر مانند روزنامه‌نگاران و فعالان حقوق بشر است و در‌نهایت، به‌زودی برای کاربران بیش از ۵۰ کشور ازجمله هند دردسترس خواهد بود.

مقاله‌ی مرتبط:

به‌گفته‌ی ناتانیل گلیچر، رئیس سیاست امنیتی متا (فیسبوک سابق)، بیش از ۱٫۵ میلیون از این حساب‌ها قبلا در برنامه Protect ثبت‌نام و ۹۵۰ هزار نفر از آن‌ها احراز هویت دو‌مرحله‌ای (۲FA) را فعال کرده‌اند. او همچنین خاطرنشان کرد که حتی فراتر از حساب‌های Protect، از لایه‌ی امنیتی اضافی استفاده می‌شود.

درحال‌حاضر، تنها حدود ۴ درصد از کاربران ماهانه این قابلیت را برای حساب‌های خود فعال کرده‌اند. فیسبوک اکنون برای ملزم‌کردن کاربرانی که در Protect ثبت‌نام نکرده‌اند، هیچ برنامه‌ای ندارد تا ۲FA را به حساب‌های خود اضافه کنند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر