رییس مجلس: فقط برخی نمایندگان در پی محدود کردن فضای مجازی و فیلترینگ هستند!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، محمد باقر قالیباف رییس مجلس در جمع دانشجویان، با اشاره به موضوع طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی(موسوم به طرح صیانت) گفت: در جلسه کمیسیون مشترک اعلام کردم که مذاکرات باید به صورت زنده در اینستاگرام و از سوی صدا و سیما […]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

محمد باقر قالیباف رییس مجلس در جمع دانشجویان، با اشاره به موضوع طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی(موسوم به طرح صیانت) گفت: در جلسه کمیسیون مشترک اعلام کردم که مذاکرات باید به صورت زنده در اینستاگرام و از سوی صدا و سیما پخش شود، اما یکسری فضاسازی‌ها در خارج از کشور انجام شد که این طرح به صورت اصل ۸۵ به گونه ای بررسی می شود که مردم از روند بررسی بی‌اطلاع باشند. اگر چه در مجلس افرادی هستند که قصد دارند محدودیت هایی ایجاد کنند اما عموم نمایندگان چنین نظری ندارند.

به گزارش تک تایمز از ایسنا، به گفته قالیباف: روند بررسی در کمیسیون مشترک به گونه ای می باشد که تمامی ذی‌نفعان و صنف‌ها در جلسات کمیسیون حضور پیدا کنند و نظرات خود را نیز ارائه دهند. ما در مجلس به دنبال محدود کردن فضا و فیلترینگ نیستیم. ما باید توجه کنیم که فعالین بزرگ حوزه اقتصاد در فضای مجازی چند صد برابر یک واحد صنفی متروکه ارزش دارند. اما اینها و اموال دیجیتالی مردم چگونه باید به دارایی مالی تبدیل شود و در سیستم بانکی اعتبار پیدا کند؟ اجازه دهید این مسائل به قانون تبدیل شود. من روز گذشته در خصوص دریافت  اینماد تذکر دادم. کماکان اعلام می‌شود که جوانان باید برای فعالیت‌های خود از بانک مرکزی و وزارتخانه‌های اقتصاد و صمت مجوز دریافت کنند اما چرا جوانان را دچار مشکل کنیم؟

وی افزود: ما اکنون در حوزه فناوری و فضای مجازی جزو کشورهای پیشرفته هستیم اما با کج‌اندیشی نباید این ظرفیت‌ها را از دست بدهیم، بخشی از فعالین حوزه نرم‌افزار به دلیل فضاسازی که از خارج در خصوص این طرح انجام شد به ترکیه  و امارات رفتند. این توطئه دشمن است و ما در مجلس به دنبال اینگونه مسائل نیستیم.

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر