شبح ایستگاه فضایی بر روی ماه

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، این نقطه عجیب و غریب روی ماه چه چیزی می‌تواند باشد؟ ایستگاه فضایی بین‌المللی. این عکس، از سکوی فضایی مدارگرد زمین در ماه گذشته و در زمانی که در مقابل ماه نیمه‌روشن و در حالت بین هلال و بدر قرار داشت، عکس‌برداری شد.   […]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

این نقطه عجیب و غریب روی ماه چه چیزی می‌تواند باشد؟ ایستگاه فضایی بین‌المللی. این عکس، از سکوی فضایی مدارگرد زمین در ماه گذشته و در زمانی که در مقابل ماه نیمه‌روشن و در حالت بین هلال و بدر قرار داشت، عکس‌برداری شد.

 

تصویر ترکیبی برگزیده امروز که ماه گذشته تهیه شد، با ترکیب تصاویری بدست آمده که طول زمانی هریک از آنها یک‌دوهزارم ثانیه است و از ویدئویی برگرفته شده‌اند که حاصل از عبور ایستگاه فضایی از مقابل ماه هستند. وارسی دقیق این شبح غیرمعمول ولی واضح از ایستگاه فضایی بین‌المللی، خطوط کلی صفحات خورشیدی و خرپاهای متعدد آن را آشکار می‌سازد. دهانه روشن تیکو (Tycho) در سمت چپ و بالای تصویر دیده می‌شود.

سطح تقریباً ناهموار با رنگ روشن که تا حدودی مرتفع است و همینطور مناطق نسبتاً صاف و تیره‌رنگ معروف به ماریا نیز در آن قابل مشاهده است. گفتنی است ابزارهای آنلاین می‌توانند مشخص کنند که ایستگاه فضایی بین‌المللی چه زمانی از محل زندگی شما قابل مشاهده خواهد بود.

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر