کوالکام احتمالا در حال ساخت نسل دوم تراشه اسنپدراگون ۸ است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، هنوز مدت زیادی از عرضه‌ی تراشه اسنپدراگون ۸ نسل یک نمی‌گذرد که بازار شایعات داغ شده است؛ شایعاتی که از تلاش کوالکام برای ساخت نسل دوم تراشه پرچم‌دار خود خبر می‌دهند. به‌گفته‌ی یکی از افشاگران ویبو، اسنپدراگون ۸ نسل دو هم‌اکنون در دست تولید […]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

هنوز مدت زیادی از عرضه‌ی تراشه اسنپدراگون ۸ نسل یک نمی‌گذرد که بازار شایعات داغ شده است؛ شایعاتی که از تلاش کوالکام برای ساخت نسل دوم تراشه پرچم‌دار خود خبر می‌دهند. به‌گفته‌ی یکی از افشاگران ویبو، اسنپدراگون ۸ نسل دو هم‌اکنون در دست تولید است و دلیل شتاب کوالکام برای ساخت این پردازنده احتمالا با پیشرفت چشمگیر مدیاتک در حوزه‌ی ساخت تراشه چندان بی‌ارتباط نباشد.

تراشه‌ی پرچم‌دار اسنپدراگون ۸ نسل یک که مبتنی‌بر فرایند چهارنانومتری و به اولین مودم X65 5G جهان با سرعت دانلود ۱۰ گیگابیتی مجهز است، به‌تدریج در محصولات پرچم‌دار برخی از تولیدکنندگان محبوب گوشی‌های هوشمند نظیر شیائومی، موتورولا، اوپو و ریلمی ظاهر می‌شود. این پردازنده در بنچمارک آنتوتو در صدر جدول تراشه‌های اندروید قرار گرفت و درمقایسه‌با پردازنده‌ی پیشین اسنپدراگون ۸۸۸، به بهبودی درخورتوجهی دست پیدا کرد.

حال به‌گفته‌ی Mobile Chip Masters، افشاگری در پلتفرم ویبو، پردازنده‌ی بعدی اسنپدراگون احتمالا در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۲ و به‌طور دقیق‌تر، ماه می (اردیبهشت‌ و خرداد ۱۴۰۱) عرضه خواهد شد.

در ادامه بخوانید:

انتظار می‌رود نسل دوم اسنپدراگون ۸ عملکرد بهتری از اسنپدراگون ۸ نسل یک و دایمنسیتی ۹۰۰۰ مدیاتک داشته باشد که آن‌ها هم در زمره‌ی پردازنده‌های پرچم‌دار است. طبق گمانه‌زنی‌های این افشاگر، کوالکام در پاسخ به عرضه‌ی دایمنسیتی ۹۰۰۰، به فکر تسریع فرایند ساخت تراشه‌های بعدی خود افتاده است تا از این رقابت نفس‌گیر عقب نماند. البته ممکن است دلیل شتاب کوالکام برای تولید تراشه بسته‌ی اسنپدراگون ۸ نسل یکی باشد که این شرکت در بحبوحه‌ی کمبود جهانی تراشه به شرکت تایوانی TSMC ارسال کرد.

کوالکام به‌لطف پردازنده‌های اسنپدراگون هم از نظر منتقدان و هم از نظر کاربران پادشاه تراشه‌های اندرویدی است و تقریبا بیشتر شرکت‌های بزرگ سازنده‌ی گوشی‌های هوشمند از پردازنده‌های کوالکام استفاده می‌کنند. کوالکام خودش گوشی هوشمند تولید نمی‌کند؛ اما مجوز تراشه‌هایش را به بسیاری از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند ارائه می‌دهد و از این نظر در اکوسیستم اندروید جایگاه بسیار تأثیرگذاری دارد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر